live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Альтернатива транзитному контракту: Нафтогаз пропонує Газпрому контракт на "своп" газу

Відповідно до цього варіанту Газпром буде передавати Україні певний обсяг газу (певну енергетичну цінність газу) на кордоні Україна-Росія, а Україна буде передавати точно такий самий обсяг (енергетичну цінність) на кордоні Україна-ЄС

Про це написав головний комерційний директор "Нафтогаз України" Юрій Вітренко у Facebook.

НАК "Нафтогаз України" запропонував російському Газпрому альтернативу транзитному контракту.

"Якщо Газпром ніяк не хоче брати на себе ризики, пов'язані з українським регулятором та оператором газотранспортної системи (а за європейськими правилам саме оператор та національний регулятор мають відповідні повноваження встановлювати/міняти тарифи й інші суттєві умови контракту), то Нафтогаз готовий взяти ці ризики на себе. У такому разі ми пропонуємо Газпрому укласти з Нафтогазом контракт не на послуги транспортування, а на "своп" газу", - зазначив Вітренко.

Як пояснив головний комерційний директор, відповідно до цього варіанту Газпром буде передавати Україні певний обсяг газу (певну енергетичну цінність газу) на кордоні Україна-РФ, а Україна буде передавати точно такий самий обсяг (енергетичну цінність) на кордоні Україна-ЄС.

"Передача газу буде підтверджуватися суміжними операторами (Словаччини, Угорщини, Польщі, Румунії), тобто вони потім будуть брати на себе відповідальність перед Газпромом за цей газ уже в їхніх системах. При цьому наш контракт на "своп" газу з Газпромом буде укладений за тим же шведським правом і з арбітражем у Швеції (як у поточному контракті), маржа (плата за транзит) буде визначена наперед сторонами (а не регулятором). А Нафтогаз уже сам укладатиме контракт на послуги з транспортування газу з відокремленим оператором газотранспортної системи, який буде регулюватися в Україні", - написав Вітренко.

Контракти на "своп" газу є відносно звичними для європейського ринку.

"Тобто такий контракт може бути укладений за європейськими правилами, просто вони різні для контрактів на "своп" газу та на послуги з транспортування газу. Нас влаштовує пропозиція ЄС щодо транзитного контракту - 10 років, у середньому має бути не менше 60 мільярдів кубометрів газу по року. Тому можемо ці ж параметри закласти і у контракт на "своп" газу", - додав Вітренко.

Щодо термінів та річних об'ємів такого контракту Вітренко зазначив: "Нас влаштовує пропозиція ЄС щодо транзитного контракту - 10 років, у середньому має бути не менше 60 мільярдів кубометрів газу по року. Тому можемо ці ж параметри закласти і у контракт на своп газу".

Також він уточнив, що Нафтогаз влаштовує пропозиція ЄС - забезпечити технічну можливість (потужності) для надходження газу з РФ до України у обсязі не менше 90 мільярдів кубометрів газу по року. "Тобто буде 30 мільярдів кубометрів для додаткових обсягів транзиту доступних як для газпромівського газу, так і для газу інших компаній", - додав він.

  • Раніше начальник юридичного департаменту Газпрому Сергій Кузнець заявив, що новий контракт на транзит російського газу через газотранспортну систему України на європейських умовах, як того хоче українська сторона, укласти неможливо
  • Нагадаємо, 4 квітня Європейський парламент ухвалив оновлену Газову директиву ЄС. Після вступу нових правил в силу всі газопроводи з країн, що не входять до Євросоюзу, включаючи "Північний потік-2", повинні будуть дотримуватися правил ЄС: доступ для третіх сторін, поділ прав власності, недискримінаційні тарифи і прозорість. 
  • Раніше повідомлялося, що російська компанія "Газпром" здобула чергову відмову від влади Данії щодо маршруту "Північного потоку-2". Раніше дозволи щодо будівництва російського газопроводу дали Німеччина, Фінляндія та Швеція.
  • Представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт заявив, що Німеччина хоче, аби РФ продовжувала транзитувати газ через Україну.
  • Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що продовження домовленостей про транзит російського газу через Україну буде у разі відмові Нафтогазу від судових спорів щодо Газпрому.
  • Українська сторона на майбутніх тристоронніх переговорах запропонує РФ транспортувати по 60 млрд кубометрів газу щороку упродовж 10 років.

новини партнерів

11 грудня, 2019 середа

11 грудня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати