live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Формула “Роттердам+” не працює в Україні з кінця травня, - Герус

Формула розрахунку собівартості електроенергії, знана під назвою “Роттердам+”, не працює в Україні з кінця травня 2019 року

Про це повідомив представник президента у Кабінеті міністрів України Андрій Герус.

Він стверджує, що якщо розраховувати вартість теплової електроенергії за формулою “Роттердам+”, то її вартість мала складати близько 2 грн за кіловат-годину.

“Проте вже в останню декаду травня такий тариф впав до 1,53 грн/кВт-год, що на 24% нижче. За першу декаду червня тариф ще знизився - до 1,43 грн, що на 29% нижче від відповідного тарифу згідно “Роттердам+”, - пояснив представник президента в КМУ.

За розрахунками Геруса у травні-червні 2018 року тарифи на електроенергію ТЕС в Україні були на 17-24% вищими. Низькі тарифи навіть призвели до того, що деякі ТЕС працюють у збиток.

“Фактична ліквідація “Роттердам+” відбулася завдяки діям широкого кола осіб, великому публічному резонансу, висвітленню цієї корупційної формули у медіа, соцмережах і так далі”, - вважає Герус.

  • Нагадаємо, вартість електроенергії, що виробляється в Україні регулюється за формулою “Роттердам+” (з травня 2016-го року). Вона передбачає, що вартість палива визначалася за формулою "ціна вугілля у портах Амстердам - Роттердам - Антверпен + вартість його доставки в Україну".

  • Рнаіше Герус повідомив, що Зеленський запропонує Раді скасувати "Роттердам+” та запровадити нову формулу - "Роттердам-”.

новини партнерів

6 грудня, 2019 п'ятниця

6 грудня, 2019 п'ятниця

5 грудня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати