live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У РФ назвали умову, за якої продовжать транзит газу через Україну

Перший заступник глави апарату уряду Росії Сергій Приходько заявив, що для збереження транзиту газу через Україну після 2019 року потрібно врегулювати судові суперечки

Про це з посиланням на російский ТАСС, повідомляє НВ.

“Що стосується транзиту російського газу через територію України, то ми готові його зберегти на економічно рентабельних умовах, але в разі справедливого врегулювання всіх судових суперечок між Газпромом і НАК Нафтогаз України”, - сказав Приходько.

Він також заявив, що концепція газопроводу Північний потік-2 не передбачає припинення транзиту за нинішніми маршрутами і “це стосується як України, так і інших країн”.

  • Нагадаємо, транзитний контракт України з російським Газпромом було укладено в 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення 31 січня 2019 року російський монополіст планує максимально скоротити транзит свого газу через територію України.

  • 4 квітня Європейський парламент ухвалив оновлену Газову директиву ЄС. Після вступу нових правил в силу всі газопроводи з країн, що не входять до Євросоюзу, включаючи "Північний потік-2", повинні будуть дотримуватися правил ЄС: доступ для третіх сторін, поділ прав власності, недискримінаційні тарифи і прозорість.

  • Раніше повідомлялося, що російська компанія "Газпром" здобула чергову відмову від влади Данії щодо маршруту "Північного потоку-2". Раніше дозволи щодо будівництва російського газопроводу дали Німеччина, Фінляндія та Швеція.

  • Нафтогаз пропонує Газпрому контракт на "своп" газу. Відповідно до цього варіанту Газпром буде передавати Україні певний обсяг газу (певну енергетичну цінність газу) на кордоні Україна-Росія, а Україна буде передавати точно такий самий обсяг (енергетичну цінність) на кордоні Україна-ЄС.

  • Раніше начальник юридичного департаменту Газпрому Сергій Кузнець заявив, що новий контракт на транзит російського газу через газотранспортну систему України на європейських умовах, як того хоче українська сторона, укласти неможливо.

новини партнерів

28 листопада, 2020 субота

28 листопада, 2020 субота

27 листопада, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати