live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Конституційний суд визнав неконституційною норму про обов'язковість арешту підозрюваних у держзраді

КСУ ухвалив рішення за конституційними скаргами низки громадян, зокрема нардепа Надії Савченко і колишнього голови Апеляційного суду АР Крим Валерія Чорнобука, щодо положення ч. 5 ст. 176 Кримінального процесуального кодексу, визнавши цю норму неконституційною

Про це повідомляється на сайті КСУ.

"Конституційний суд України визнав таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини п'ятої статті 176 Кодексу, яким передбачено, що запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, особистої поруки, домашнього арешту, застави не може бути застосовано до осіб, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні злочинів, передбачених статтями 109 - 114-1, 258 - 258-5, 260, 261 Кодексу (мова йде про Кримінальний кодекс України - ІФ)", - повідомляється на сайті КС.

Так, у Конституційному суді вважають, що положення ч. 5 ст. 176 КПК допускає застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на підставі чисто формального судового рішення, що порушує принцип верховенства права. У рішенні КС зазначається, що оспорювана норма обґрунтовує необхідність утримання під вартою тільки з кваліфікацією злочину, що не забезпечує і не може забезпечити баланс між метою його застосування в кримінальному провадженні та конституційним правом людини на свободу та особисту недоторканність.

"У разі обмеження конституційного права або свободи законодавець зобов'язаний ввести таке правове регулювання, яке дасть можливість оптимально досягти легітимної мети з мінімальним втручанням в реалізацію цього права чи свободи. Однак, на думку Конституційного Суду України, в цьому випадку законодавець, встановивши безальтернативний запобіжний захід, а саме тримання під вартою стосовно осіб, які підозрюються або обвинувачуються у скоєнні злочинів, передбачених статтями 109 - 114-1, 258 - 258-5, 260, 261 Кримінального кодексу України, не дотримався зазначених вимог", - зазначають у КС.

 

новини партнерів

24 вересня, 2020 четвер

24 вересня, 2020 четвер

23 вересня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати