live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Делегації України та 6 країн залишили ПАРЄ на знак протесту проти повернення РФ

Члени делегацій Естонії, Грузії, Латвії, Литви, Польщі, Словаччини і України у Парламентській Асамблеї Ради Європи звернулись із заявою через повернення делегації РФ без жодних санкцій

Заяву оприлюднила Ірина Геращенко у себе на Facebook.

Як йдеться у заяві, відновлення прав російської делегації без виконання Російською Федерацією будь-яких численних вимог Асамблеї суперечить основним цінностям Ради Європи та її Статуту. Наголошується, що цей крок посилає дуже неправильний сигнал країні, яка вдалася до збройної агресії, отруєнню осіб, недотриманню прав своїх громадян і прагненню дестабілізувати демократію в Європі, замість того, щоб сприяти її розвитку.

"Сьогодні, ми, делегати наших націй не маємо жодної відповіді для наших людей, як Рада Європи захищає їх права, якщо її більше цікавить захист благополуччя агресора, ніж жертв агресії і репресії. Майбутнє Ради Європи під загрозою в цілому, тому що вона втрачає довіру людей, на захист яких вона має стояти. Ми повертаємося додому, щоб консультуватися з нашими Парламентами і Урядами про спільні дії в Асамблеї на наступних сесіях", - зазначається у заяві.

Делегації також висловили сподівання, що новообраний Генеральний Секретар знайде шлях "для вирішення цієї безпрецедентної кризи довіри, яка була створена цього тижня".

Георгій Логвинський також додав, що "всі мають зробити висновки та побудувати план розвитку нашої країни, виходячи з наших інтересів".

"Можу лише повідомити, що доповідач із санкцій сер Роджер Гейл, колишній президент ПАРЄ, повідомив, що тут, в цьому залі люди, враховуючи тих, хто сидить в президіумі, проміняли совість на гроші", - написав він на Facebook.

Делегація покинула зал на знак протесту.

новини партнерів

22 вересня, 2020 вівторок

22 вересня, 2020 вівторок

21 вересня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати