live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Опублікували граничні ціни на новому ринку електроенергії, що діятимуть вже з 1 липня

Державне підприємство Оператор ринку опублікувало граничні ціни у сегментах нової моделі оптового ринку електроенергії, які діятимуть з 1 липня

Йдеться про сегменти ринку”на добу вперед» і внутрішньодобовому ринку, передає НВ з посиланням на Інтерфакс-Україна.

У період мінімального навантаження (з 00:00 до 08:00 і з 23:00 до 24:00) гранична ціна складе 959,12 грн за МВт-год (без ПДВ), в період максимального навантаження (з 08:00 до 23: 00) — 2048,23 грн за МВт-ч (без ПДВ). Таким чином, середня ціна складе 1640,8 грн за МВт-год (без ПДВ).

Напередодні Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг внесла зміни в правила купівлі-продажу електроенергії на сегментах нового оптового ринку, що запускаються з 1 липня, змінивши формулу розрахунку граничних цін на цих сегментах, так званих prices cap.

Правила передбачають дев’ятимісячний перехідний період (раніше передбачався період в шість місяців), протягом якого енерговиробники в своїх заявках з продажу електроенергії вказують ціну, не вищу максимального значення за середні показники за останні три місяці до введення нових сегментів.

Представники теплової генерації виступили проти дев’ятигодинного замість традиційного семигодинного нічного періоду (мінімального навантаження), мотивуючи це тим, що така періодизація знизить їхню тарифну виручку.

  • Нагадаємо, Кабінет міністрів України прийняв низку документів, необхідних для запуску нового ринку електроенергії з 1 липня 2019 року.

  • Водночас Кабінет міністрів України ввів граничні ціни на електроенергію, щоб уникнути можливого зростання тарифів у зв'язку з запуском нового ринку електроенергії з 1 липня.

  • Новий ринок передбачає відокремлення діяльності з розподілу та постачання електроенергії. Це означає, що обленерго тепер не зможуть розподіляти електроенергію та постачати її споживачам. Постачання виділяють в окремий бізнес. Це відповідає європейським стандартам та створює умови для конкуренції.

  • Крім цього, передбачається перехід від роботи за моделлю “єдиного покупця” до конкурентного механізму, який передбачає двосторонні договори між виробниками та споживачами, постачальниками, введення балансуючого ринку (де будуть розраховуватися різниця між прогнозним і фактичним обсягом споживання і його вартість), ринку “на добу вперед” і внутрішньодобового ринку (на ньому закуповується електроенергія на найближчі години). Буде існувати також ринок допоміжних послуг.

  • На сайті Верховної Ради 23 травня опубліковано текст законопроекту про перенесення запуску нового оптового ринку електроенергії на три місяці.

  • Запровадження нового ринку електроенергії 1 липня 2019 року може призвести до відключення деяких населених пунктів від електрики, води та тепла, вважає представник президента України у Кабінеті міністрів Андрій Герус.

новини партнерів

29 вересня, 2020 вівторок

29 вересня, 2020 вівторок

28 вересня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати