Україна отримала 90 млн євро інвестицій у зелену енергетику від німецьких банків

Зелена енергетика отримала чергові інвестиції з-за кордону

Консорціум із трьох німецьких банків надає 90 мільйонів євро кредиту на будівництво другої черги Приморської вітрової електростанції, яка входить до складу української компанії ДТЕК ВДЕ. Наразі на об’єкті готова інфраструктура та вже здійснюється монтаж перших вітротурбін. Запустити станцію планують у вересні цього року.

“Дуже важливо коли західні банки починають інвестувати в Україну. Це більш дешеві кредити, це довіра до України, і це більш економічно доцільні проекти. Я думаю що за вітроенергетикою в Україні, взагалі за відновлюваною енергетикою, велике майбутнє”, - коментує ситуацію Голова правління Української вітроенергетичної Асоціації Андрій Конеченков.

На другій черзі Приморської ВЕС встановлять 26 вітрових турбін. Загальна сума інвестицій - понад 150 мільйонів євро. Сумарно станція вироблятиме до 700 мільйонів кіловат електроенергії щороку. Цього  вистачить для забезпечення електрикою 350-ти тисяч домогосподарств.

“Отримання цих інвестицій означає, що інвестори вірять в Україну  та розуміють: країна продовжить курс на більш активний розвиток зеленої енергетики. Ми вже експлуатуємо першу чергу Приморської вітроелектростанції. Вона запрацювала у лютому цього року. І також була побудована із залученням зовнішніх інвестицій на суму 90 мільйонів євро”, - заявляє Генеральний директор Філліп Лекебуш.

Робота двох черг Приморської ВЕС дозволить зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу на 700 тисяч тонн на рік. А ще це розвиток інфраструктури регіону та створення нових робочих місць.

“Головне, коли ми розвиваємо вітроенергетичні проекти, і взагалі відновлювану енергетику, ми інвестуємо в депресивні регіони України. Регіони, які раніше були в занепаді, не мали грошей, сьогодні мають додаткові гроші для того, щоб розвивати свою інфраструктуру”, - каже Андрій Конеченков

У 2017 році в Україні було побудовано 300 Мвт зелених потужностей, в 2018-му - 813. А лише за перший квартал цього року цей показник становив 861 мегаватт, більше ніж за весь 2018-й! Завдяки залученню інвестицій в Україні відбувається стрімкий розвиток чистої енергетики. Чиста енергія — це енергетична незалежність держави, покращення економіки, екології та добробуту громад.