live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

УПЦ КП вимагає у суді скасувати наказ Мінкульту про втрату чинності їхньої реєстрації

Представники церкви подали позов до суду із вимогою скасувати відповідний наказ Міністерства культури в частині втрати чинності реєстрації статуту УПЦ КП

Про це повідомляє Окружний адміністративний суд Києва.

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов до Міністерства культури України щодо скасування наказу, в частині, де зазначено, що втратили чинність накази Міністерства  про реєстрацію у новій редакції Статуту релігійної організації "Київська патріархія Української православної церкви Київського патріархату", а також про нову редакцію Статуту про управління УПЦ КП. Позивачем зазначено Українську Православну Церкву Київського Патріархату.

"Позивач просить суд визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства культури України від 30 січня 2019 року у частині "визнати таким, що втратили чинність накази Міністерства культури України "Про реєстрацію Статуту релігійної організації "Київська патріархія Української православної церкви Київського патріархату» у новій редакції та "Про нову редакцію Статуту про управління Української Православної Церкви Київський Патріархат", - йдеться у повідомленні.

Водночас, разом із позовною заявою було подане клопотання про забезпечення позову, де позивач просить негайно зупинити дію оскаржуваного наказу в частині втрати чинності наказів Міністерства про статути УПЦ КП.

Наразі судом вирішується питання про відкриття провадження та щодо наявності правових підстав для вжиття заходів забезпечення позову.

  • Нагадаємо, 30 січня 2019 року держава зареєструвала статус Київської Митрополії, чим завершила юридичне оформлення ПЦУ. Цим же рішенням було скасовано наказ міністерства культури про реєстрацію статуту УПЦ КП.
  • "Собор" ліквідованого Київського патріархату відбувся у четвер, 20 червня, у Володимирському соборі. На ньому заявили, про, начебто, скасування рішення щодо розпуску УПЦ КП і відновлення діяльності цієї релігійної організації.
  • Архієпископ Зоря зазначив, що деяких осіб, які брали участь у зборах Філарета, залучали до них шляхом обіцяння архієрейських рукоположень
  • ПЦУ позбавила Філарета права управління Київською єпархією, а відповідно й контролю над місцевими храмами і монастирями, а також позбавили його канонічних прав архієрея. Тобто, на нього розповсюджується дія статутних органів, їхніх рішення, статуту ПЦУ, але він не має канонічних прав і обов'язків єпархіального архієрея.

 

новини партнерів

13 грудня, 2019 п'ятниця

13 грудня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати