live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Цей день в історії: самогубство Скрипника, поява українського педінституту в Празі та "народження" Піноккіо

Микола Скрипник
фото: gazeta.ua
7 липня 1933 року, після ранкового засідання політбюро ЦК КП(б)У, на якому від Миколи Скрипника вкотре вимагали "справжнього" покаяння за допущені "помилки" у здійсненні національної політики, він покінчив життя самогубством

Цей акт ознаменував собою цілковитий крах проукраїнської національної політики більшовиків, символом якої і був Микола Скрипник на усіх своїх посадах в Україні з 1918 року, повідомляє просвітницький проект JNSM.

Як один із провідних більшовиків, який брав активну участь у Жовтневому перевороті, Скрипник за наполяганням Володимира Леніна був відряджений до України після проголошення радянської УНР. Там він був призначений народним секретарем у справах праці, а вже з березня 1918 року - головою Народного секретаріату (уряду).

"Як на цій посаді, так і на інших, які він обіймав протягом наступних років (очолював наркомати держконтролю, внутрішніх справ, юстиції, освіти, обіймав посаду генерального прокурора УСРР) Скрипник намагався, наскільки це було можливим, стояти на сторожі українських інтересів і перетворився на символ лояльної до українців національної політики більшовиків. Найбільшого впливу йому вдалося досягти на посаді Наркома освіти, яку він займав з лютого 1927-го по лютий 1933 року", - зазначається у повідомленні.

Інші важливі події 7 липня:

1852 - якщо вірити Конан Дойлю, то саме цього дня народився доктор Ватсон, соратник і друг Шерлока Холмса.

1881 - у Римі в "Часописі для дітей» впеше надруковано казку "Піноккіо. Історія дерев'яної ляльки" італійського письменника Карло Коллоді. Оприлюднений в 1883 році окремою книгою, "Піноккіо" був перекладений 87 мовами світу.

1923 - заходами Українського Громадського Комітету за фінансового сприяння чехословацького уряду у Празі відкрито Український високий педагогічний інститут ім. М. Драгоманова, дворічну школу учителів для нижчих шкіл і позашкільної освіти. У 1933 році він був ліквідований через брак державного фінансування.

1941 - в ході Другої Світової війни почалась битва за Київ між групою армій Третього Рейху "Південь" і "Центр" та військами Південно-Західного фронту Червоної армії. Битва завершилась 26 вересня перемогою німецьких військ та втратою 700 тисяч вбитими і полоненими з радянського боку.

1954 - з піснею That's All Right (Mama) на FM-станції Мемфіса відбувся радіодебют Елвіса Преслі.

1960 - на прес-конференції у Нью-Йорку американський фізик Теодор Майман повідомив про створення ним першого оптичного квантового генератора (лазера), що працював у видимому діапазоні світла.

1987 - в Чорнобилі розпочався судовий процес над трьома керівниками Чорнобильської АЕС, котрих звинуватили у вибусі, що стався на станції за рік перед тим.

новини партнерів

‡агрузка...

15 жовтня, 2019 вівторок

15 жовтня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати