live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Перевірка одного з заводів "Укроборонпрому" розкрила торгівлю з РФ та мільйонні трати


фото: delo.ua
Держаудитслужба провела перевірку державного підприємства "Радіовимірювач”, яке є учасником концерну "Укроборонпром", і виявила численні фінансові порушення

Про це повідомляє журналістка експертної організації StateWatch Ольга Євстігнєєва за даними звіту аудиторів, передає Економічна правда.

Протягом 2014-2019 років головними споживачами експортованої продукції були Росія, Казахстан, Польща, Латвія, Литва, Азейбарджан, Іспанія та Білорусь на загальну суму 43,7 млн гривень.

"Розмір прибутку при експорті становить-10% від виробничої собівартості. Хоча розмір прибутку під час реалізації вітчизняним виробникам згідно з калькуляціями становить 20% виробничої собівартості", - йдеться у повідомленні.

Одним із закупників є російська компанія ООО "Авиаторг", яка замовляла літакові далекоміри СД-75.

На складах ДП "Радіовимірювач" аудитори знайшли малоліквідну продукцію, яка зберігається понад 7 років і у випадку відсутності покупця може призвести до втрат на суму 13,6 млн гривень.

Крім цього, частина продукції, виготовлена на власний розсуд керівництва заводу на загальну суму 980 тисяч гривень, неможливо використати у літакобудуванні.

Зазначено, що недоліки при управлінні витратами спричинили їх завищення через закупівлю запасів на виробництво ще на один мільйон гривень.

"У 2018 році підприємство мало негативну тенденцію по виплаті заробітної плати, що призвело до її затримки працівникам на три місяці", - повідомляє журналістка.

"Загалом через неефективне управління нерухомістю "Радіовимірювач" втратив 6 млн гривень та не доотримав від оренди 4,9 млн гривень.

На додачу, державний завод має кілька земельних ділянок по Києву, які керівництву не вдається використати для виробництва, але за які сплачений земельний податок за вказаний період у сумі 2 млн гривень.

Також встановлено, що знос основних засобів заводу "Радіовимірювач" становить 73,6 % до первісної вартості.

Держпідприємство"Радіовимірювач" є стратегічним для економіки країни, адже випускає навігаційно-посадкову апаратуру для літакобудування не лише України чи СНД, а і ЄС.

новини партнерів

‡агрузка...

19 жовтня, 2019 субота

19 жовтня, 2019 субота

18 жовтня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати