live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Нардеп і студентка-медик через суд вимагають скасувати в Україні міжнародний іспит із основ медицини


фото: shpalta
Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження в адміністративній справі про скасування міжнародного іспиту з основ медицини для студентів-медиків, який Кабмін запровадив у березні минулого року

Про це повідомляє прес-служба Окружного адміністративного суду міста Києва.

"Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження в адміністративній справі про скасування міжнародного іспиту з основ медицини для студентів-медиків, що був затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року №334. Відповідний позов до суду подали студентка Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна та народний депутат України Валерій Писаренко. Відповідачами у справі визначено Кабінет Міністрів України", - йдеться у повідомленні.

Позивачі зазначають, що запроваджений міжнародний іспит з основ медицини базується на програмах іноземних освітніх агентств забезпечення якості вищої освіти, в той час як КМУ досі не затвердив перелік іноземних агентств, сертифікати яких визнаються в Україні.

На думку позивачів, в такій ситуації мають місце порушення закону України "Про вищу освіту" та конституційного права громадян України на вищу освіту.

Суд ухвалив розглядати справу за правилами загального позовного провадження та призначив підготовче засідання на 13 серпня 2019 року.

1 липня 2019 року вперше українські студенти-медики складали міжнародний іспит з основ медицини (IFOM) як частину Єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ).

Особливість іспиту в тому, що він є об’єктивним, справедливим та незалежним інструментом оцінки якості підготовки майбутніх лікарів. На результати цього іспиту не можуть впливати ані студенти, ані викладачі, ані керівництво медвишів, ані МОЗ. Тобто медичний диплом не можна буде купити в Україні у жодний спосіб.

МОЗ зіткнулося із спротивом іспиту, фактами саботування, дезінформації та залякування студентів-медиків.

Факти саботажу спостерігалися у Харківському, Івано-Франківському, Чернівецькому, Сумському, Одеському, Ужгородському медичних університетах.

новини партнерів

1 жовтня, 2020 четвер

1 жовтня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати