live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Штучний інтелект перевершив людину і зібрав кубік Рубіка за 1 секунду

Дослідники з Каліфорнійського університету створили систему штучного інтелекту, яка збирає кубик Рубіка за 1 секунду

Про це повідомляє видання Nature Machine Intelligence.

За словами розробників алгоритму під назвою DeepCubeA, стратегія збирання кубика у штучного інтелекту відрізняється від людського.

В рамках тренування у систему завантажили 10 мільярдів комбінацій розібраного кубика Рубіка. Метою алгоритму було навчитися збирати його, використавши при цьому не більше 30 ходів. Проте, система самостійно навчилася підбирати найвдаліші комбінації.

Згодом роботу штучного інтелекту протестували на 1 тисячі комбінацій. У 60% спроб система збирала кубик Рубіка найкоротшим шляхом із можливих.

У середньому, людям, які вміють збирати кубик Рубіка, для виконання завдання потрібно близько 50 рухів, а середній показник штучного інтелекту — це 28 рухів.

Комп'ютерні системи, які можуть швидко збирати кубик Рубіка, розроблялися й раніше. Але, це перший алгоритм, який працює на основі нейромереж та імітує роботу мозку, щоб виконати поставлене завдання.

"Збирання кубика Рубіка — це завдання, що потребує символічного, математичного та абстрактного мислення. Тому штучний інтелект, який здатен розібратися з цим, поступово наближається до того, аби навчитися думати, планувати й приймати рішення", - кажуть автори дослідження.

новини партнерів

15 листопада, 2019 п'ятниця

15 листопада, 2019 п'ятниця

14 листопада, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати