//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Розвитковий об’єкт Косівщини "Центр карпатської культури" отримав фінансову підтримку з державного бюджету

Розпорядженням Кабінету Міністрів України №500-р від 10.07.2019 року "Деякі питання розподілу у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій" районний бюджет Косівського району отримав субвенцію з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій

Цільове призначення субвенції у розмірі 3000,00 тис.грн – реконструкція будівлі килимового цеху під "Центр карпатської культури" м.Косів на вул.Горбового, 5/2 у м.Косів Івано-Франківської області.

Нагадаємо, що будівельні роботи на відповідному об’єкті районної комунальної власності розпочаті восени минулого року, у рамках реалізації на Косівщині масштабного транскордонного проекту "Світ карпатських розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат" (фінансується Європейським Союзом через Орган управління Спільної операційної програми Польща-Білорусь-Україна 2014-2020).

А тепер ще раз про фінанси навколо вищезазначеного об’єкту, для того, щоб уникнути будь-яких спекуляцій на відповідну тему:

  • загальна кошторисна вартість реконструкції усієї будівлі колишнього килимового цеху ВХО "Гуцульщина" складає 21 948,81 тис.грн.;
  • у рамках реалізації міжнародного грантового проекту передбачено 262 тис.євро на реконструкцію будівлі колишнього килимового цеху у місті Косові по вулиці Горбового, 5/2 під Центр карпатської культури (1/3 будівлі повинна бути облаштована у рамках відповідної інвестиції);
  • з вищезазначеної суми коштів 217 081,92 євро – пряма інвестиція ЄС, яку отримає районний бюджет;
  • за підсумками проведення процедури тендерних закупівель 30.10.2018 року Косівською районною радою було укладено договір з ПП " Промбудсервіс-Косів". Договірна ціна на момент укладення договору є твердою і становить 20 619 805,00 грн, при цьому 8 409 492,6 грн. – у межах грантової угоди (це власне те, що безпосередньо стосується грантового проекту розміром 262 тис.євро). Офіційний курс НБУ станом на 30.10.2018 становив 32.09 за євро;
  • розмір власного внеску Косівської районної ради як одного з бенефіціарів проекту становить 44 918,08 євро;
  • для того, щоб технічно виконати умови грантового договору та міжнародного проекту з облаштування першого поверху будівлі під Центр карпатської культури, необхідно реалізувати ряд складних будівельних завдань з приведення усієї будівлі до належного експлуатаційного стану, забезпечення у майбутньому безпеки її відвідувачів: монолітні перекриття між усіма поверхами, мурування внутрішніх перегородок та подекуди стін, облаштування 3-го поверху, повне перекриття даху, повна заміна вікон і дверей.

Відповідні роботи вже виконуються. З цією метою Косівська районна рада проводить систематичну роботу з пошуку додаткових бюджетних ресурсів. Це все відбувається у постійній співпраці з представниками обласної влади, народними депутатами України Юрієм Солов’єм та Миколою Княжицьким, колегами з Асоціації органів місцевого самоврядування "Єврорегіон Карпати-Україна".

Також варто звернути увагу на те, що вищезазначений проект є першим практичним досвідом для органів місцевого самоврядування Косівського району у реалізації проектів міжнародної технічної допомоги.

Разом з тим, це не тільки можливість отримати навики роботи з європейськими фінансовими інструментами на рівні органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, але і забезпечення виконання Стратегії розвитку Івано-Франківської області до 2020 року, затвердженої рішенням Івано-Франківської обласної ради від 17.10.2014 року № 1401-32/2014, а також – перший якірний розвитковий об’єкт для Косівщини, діяльність якого буде спрямована на формування позитивного іміджу регіону, використання історико-культурної та природної спадщини для розвитку і створення доданої вартості.

Будівля використовуватиметься у майбутньому як багатофункціональний культурно-мистецький центр, в тому числі як простір для стимулювання громадської активності, взаємодії громади, влади і бізнесу. Загальна концепція об’єкта – культурно-креативний хаб на перетині історичного та сучасного вимірів.

 

новини партнерів

‡агрузка...

26 серпня, 2019 понеділок

25 серпня, 2019 неділя

26 серпня, 2019 понеділок

25 серпня, 2019 неділя

24 серпня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати