live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Єврокомісія почала розслідування проти Amazon: штраф може сягнути $23 млрд


фото: reuters
Найбільший у світі онлайн-рітейлер Amazon став об'єктом антимонопольного розслідування Європейського союзу у зв’язку з використанням даних продавців

Про це повідомляє Reuters.

Єврокомісія повідомила, що розслідування зосередиться на двох аспектах: стандартні угоди Amazon з продавцями та використання даних при виборі переможців сегмента buy box, який дозволяє покупцям додавати товар від конкретного продавця безпосередньо в свій кошик.

Європейська комісія з вересня 2018 роки збирала відгуки від рітейлерів і виробників про подвійну роль Amazon - як торговельного майданчика та конкурента. Продавці скаржилися на шкоду, що завдають копії їх продукції на Amazon.

Єврокомісар з питань конкуренції Маргрете Вестагер, яка може накласти штраф на компанію в розмірі до 10% від глобального обороту, назвала це питання вкрай важливим, оскільки все більше європейців роблять покупки онлайн. 

З урахуванням того, що за даними Amazon виручка компанії в 2018 році склала понад $232 млрд, штрафні санкції можуть досягти $23 млрд.

“Електронна торгівля посилила конкуренцію в роздрібному секторі, привела до розширення вибору і більш вигідних цін. Ми повинні гарантувати, що великі онлайн-платформи не усунуть ці переваги поведінкою, що заважає конкуренції”, - сказала Вестагер.

Компанія Amazon повідомила, що буде в повній мірі співпрацювати з розслідуванням ЄС. Раніше компанія уклала домовленість з антимонопольним регулятором Німеччини, погодившись переглянути умови надання послуг стороннім торговцям.

За словами джерел, Єврокомісія зіткнулася з труднощами при визначенні ринку, на якому працює Amazon, щоб зрозуміти, кому саме міг бути завданий конкурентний збиток. Питання полягає в тому, чи розглядати Amazon як учасника роздрібного ринку в цілому або як компанію, що займає власну нішу, додали вони.

новини партнерів

12 серпня, 2020 середа

12 серпня, 2020 середа

11 серпня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати