Супрун спростувала міф про шкоду червоного перцю

Очільниця міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун спростувала міф про шкоду червоного перцю для шлунку

Про це Супрун написала у facebook.

"Червоний перець запобігає пошкодженню шлунку, зокрема, в разі прийому протизапальних нестероїдних препаратів, як ацетилсаліцилова кислота, чи при інфекції Helicobacter pylori, що викликає виразку", - написала Супрун.

За її словами гострий перець ефективно зменшує запалення в разі панкреатиту. Крім того, зараз досліджують протипухлинні властивості капсаїцину — речовини, що робить перець пекучим.

"Червоний перець — не ліки від раку чи панкреатиту. Але його можна їсти — дієтичні рекомендації при панкреатиті обмежують споживання алкоголю, жирної, солодкої і смаженої у фритюрі їжі, але радять овочі, фрукти і ягоди, в яких багато антиоксидантів", - підкреслила Супрун.

Вона порадила не боятися їсти гостру їжу, запасатися червоним перцем на холодну зиму, а ще - піддавати сумніву поширені міфи і шукати відповіді в доказовій медицині та науці.

Супрун зазначила, що гострий перець — непоганий консервант: він вбиває три чверті патогенних бактерій в їжі. Крім того, чилі — прекрасне джерело антиоксидантів. Антиоксиданти — це молекули, що спиняють вільнорадикальні процеси, запобігають старінню і пошкодженню клітин, прогресу атеросклерозу та фотостарінню шкіри.

Також у стручку перцю багато заліза, калію, денна норма вітаміну С та вітамін А, вітамін В6 та бета-каротин. Перець певною мірою запобігає передчасній смертності, серцево-судинним хворобам, раку, і діабету, полегшує стан при астмі, нежитю та чесотці — повідомляють тривалі масштабні дослідження в США та Китаї.

Біль від перцю змушує мозок виділяти ендорфіни — нейромедіатори задоволення і знеболення. Тому після гострої їжі наступає ейфорія. До того ж, червоний перець знижує ризик померти від серцево-судинних хвороб, та допомагає довше тренуватися людям із серцевою недостатністю. Також він сприяє схудненню і зменшує апетит та нормалізує обмін речовин при діабеті.