live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Поляки зібрали $150 тис. для родини українського заробітчанина, якого працедавиця кинула помирати в лісі


фото: rfe
Майже 600 тис. злотих зібрали тисячі поляків для допомоги родині українського заробітчанина Василя Чорнея з Прикарпаття. Через погане самопочуття Василя польська працедавиця вивезла його у ліс, де він і помер

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Почесний консул України у Познані Вітольд Горовський відвідав родину Василя Чорнея у селі Троїця, Снятинського району Івано-Франківської області.

За його словами, допомога родині загиблого українця – це людський вимір солідарності та реакція на негідність.

Повідомляється, що троє неповнолітніх дітей – дівчатка 12 і 7 років, а також 9-річний син залишилися без тата, а мама померлого через інвалідність щодня потребує ліки. Консул Вітольд Горовський ініціював збір коштів для підтримки родини. Поляки зібрали майже 600 тисяч злотих, а це близько 4 мільйонів 200 тисяч гривень.

Тож, протягом 11 років, допоки найменша дитина українського заробітчанина не досягне повноліття, родина Василя Чорнея щомісяця отримуватиме 14 000 гривень.

Крім того, якщо діти здобуватимуть освіту, то кожен із них отримуватиме понад 10 тисяч гривень на місяць.
Благодійник Вітольд Горовський відмовився від присутності журналіста при зустрічі й повідомив деталі зустрічі з родичами загиблого у Facebook.

“Тато Василя Чорнея – Дмитро і Наталя отримали певні суми готівкою за потребою, на покриття видатків, які мали останнім часом. Водночас були підписані умови, які гарантують пані Наталі отримання протягом 11 років, до червня 2030 року, певної суми коштів. Окрім того, я запевнив її про суттєву підтримку для навчання її дітей, а це близько 1500 злотих щомісячно на кожну дитину. Вже через 5 років будемо розв'язувати питання щодо освіти Насті (старша донька загиблого – ред., ), залежно від її планів. Був у селі вперше. Не знав раніше їх. Мушу сказати, ваші гроші потрапляють до людей, які їх потребують, які у жалобі, але сповнені вдячності”.

  • Нагадаємо, 24 червня у лісі неподалік польського міста Вонґровєц у Великопольському воєводстві лісники знайшли тіло 36-річного громадянина України, який працював на підприємстві з виробництва трун неподалік міста Новий Томишль.

новини партнерів

13 липня, 2020 понеділок

13 липня, 2020 понеділок

12 липня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати