.

"Має називатися "РПЦ в Україні": Зоря про підтвердження судом призупинення перейменування УПЦ МП


фото: focus.ua
Речник ПЦУ архиєпископ Євстратій Зоря прокоментував рішення Шостого апеляційного адмінсуду щодо відмови Мінкульту в апеляції на рішення про призупинення перейменування УПЦ МП

Про це він написав у Facebook.

"Рішення по суті позову суд досі не виніс — є рішення лише щодо забезпечення за позовом. Відхилену судом апеляцію на це рішення інформаційні структури МП поспішили видати нібито за рішення, яким сама справа з вимогою перейменування — завершена на користь "УПЦ", - написав Зоря.

Тож, за його словами, Закон "Про внесення змін до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо назви релігійних організацій, які є частиною релігійної організації, керівний центр якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України" є чинним.

"І за ним (за цим законом - ред., ) структура, яка називає себе "УПЦ", має називатися Російська православна церква в Україні", - наголосив речник ПЦУ.

  • Нагадаємо, 20 грудня 2018 року Верховна Рада зобов'язала УПЦ МП вказувати у своїй назві приналежність до Російської православної церкви. 
  • 20 квітня 2019 року Конституційний суд відкрив провадження за поданням 49 народних депутатів щодо перейменування УПЦ МП в Російську церкву в Україні.
  •  22 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Київської Митрополії Української православної церкви Московського патріархату про скасування наказу Мінкульту щодо перейменування УПЦ МП.
  • 23 квітня Парубій заявив, що попри рішення суду, закон про перейменування УПЦ МП діє.

новини партнерів

5 грудня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати