live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Кафе, дитячі табори та садочок: за липень в Україні зафіксували 18 спалахів кишкових інфекцій

Протягом липня загальна кількість хворих склала 299 осіб, з яких 142 – діти

Про це повідомляє прес-служба Центру громадського здоров'я (ЦГЗ).

Протягом липня в Україні зареєстровано 18 спалахів гострих кишкових інфекцій та вірусного гепатиту А, з яких 9 виникли у побуті, 6 – у закладах громадського харчування, 2 – в дитячих оздоровчих закладах та 1 – в дитячому дошкільному закладі.

"Загальна кількість хворих складає 299, з яких 142 – діти. Із 18 зареєстрованих спалахів встановлено діагнози ГКІ в 9 випадках, сальмонельоз – в 5, гепатит А та шигельоз – по 2. Спалахи не мають географічної сконцентрованості", - повідомили в ЦГЗ.

Основні причини зараження – вживання неякісної їжі, питної води та недотримання елементарних правил особистої гігієни. Також вагомою обставиною є недотримання технологічного процесу приготування їжі та зберігання харчових продуктів. Вказані обставини мали місце як в закладах громадського харчування, так і у випадках захворювання в побуті.

Дитячий оздоровчий табір "Салют" с. Коблево Миколаївської області після виявлення фактів зараження закрито для перебування дітей, також припинило роботу кафе "Гостинний двір" міста Любомль Волинської області. Наразі фахівцями територіальних Лабораторних центрів відібрано відповідні проби готової продукції, сировини, води – епідеміологічні розслідування тривають.

 

новини партнерів

26 травня, 2020 вівторок

26 травня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати