live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Обшуки в ОАСК: у суді заявили, що дії НАБУ "паралізували роботу"

Окружний адміністративний суд Києва повідомив, що проведення Національним антикорупційним бюро та Генеральною прокуратурою обшуків у суді унеможливлює роботу

Про це йдеться в повідомленні прес-служби ОАСК.

“Сьогодні, 26 липня 2019 року, працівниками НАБУ та ГПУ здійснюється грубе неправомірне втручання в роботу Окружного адміністративного суду міста Києва - наразі проводяться обшуки в кабінетах суддів, канцелярії, інших приміщеннях, відбувається вилучення оргтехніки та документів, що унеможливлює проведення судових засідань, прийому та реєстрацій вхідних документів від відвідувачів суду”, - заявили у прес-службі.

Зазначається, що слідчі дії проводяться на підставі ухвали Деснянського районного суду Чернігова “з порушенням територіальної підсудності справи”.

“Клопотання про проведення обшуку було подано слідчим Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України до суду, який знаходиться в Чернігові. Крім того, слід зазначити, що вказаний структурний підрозділ ГПУ було утворено для розслідувань справ Майдану під керівництвом Горбатюка, а питання можливих правопорушень з боку суддів не відноситься до сфери компетенції цього Управління”, - йдеться у повідомленні.

Крім того, в ОАСК стверджують, що ухвала на проведення обшуків в Окружному адміністративному суді Києва видана суддею Деснянського районного суду Чернігова по кримінальному провадженні 2014 року і стосується справ, що були відкриті у 2019 році.

“Працівнику апарату Окружного адміністративного суду міста Києва була продемонстрована ксерокопія вступної та резолютивної частини ухвали Деснянського суду міста Чернігова про проведення обшуків в ОАСК, після чого працівники НАБУ та ГПУ фактично заблокували роботу суду. З їх усних повідомлень стало відомо, що однією з причин проведення обшуків є справи щодо повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які перебувають у провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва”, - зазначили у суді.

Як заявили в ОАСК, “неправомірні дії з боку ГПУ та НАБУ свідчать про спроби тиску на суддів та їх дискредитацію”.

Коли буде відновлена робота суду – невідомо, додали у прес-службі.

  • За результатами зібраних доказів слідчі прокурори підготували проект повідомлення підозри стосовно чотирьох суддів керівництва Окружного адміністративного суду Києва.
  • Голова ОАСК Вовк подавав до свого ж суду на членів ВККС, бо не хотів проходити переатестацію.
  • Керівник управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури України Сергій Горбатюк і директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник повідомили, що 26 липня відбудуться обшуки і в Суворовському районному суді Одеси.

 

новини партнерів

9 липня, 2020 четвер

8 липня, 2020 середа

9 липня, 2020 четвер

8 липня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати