live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Епіфаній привітав православних християн зі святом Хрещення Київської Русі: "Трудімося сьогодні задля розбудови Церкви й України, борімося зі злом у собі та навколишньому світі"

Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) у неділю, 28 липня 2019 року, звернувся до вірян з нагоди Дня Володимирового хрещення

Слова його вітання розміщено на офіційній сторінці митрополита на Faсebook.

"Еспресо" наводить їх повністю

Дорогі брати і сестри! Вітаю Вас із Днем пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира та 1031-ю річницею хрещення Київської Руси-України! Сьогодні ми, як і багато поколінь перед нами, користуємося плодами діл святого Володимира, можливо, навіть належно не замислюючись над тим, яку роль відіграв цей святий у житті нашого народу, а отже - кожного з нас. 

Він був поганином, який свідомо став християнином, сластолюбцем, який став зразком морального життя і чеснот. Князь Володимир залишив у спадок нащадкам велику державу, мати добрі відносини з якою вважали за благо всі сусідні країни. Він довів, що воля людини до пізнання істини та бажання втілювати її у власному житті сильніші за обставини місця й часу. Хоча, на жаль, цим не раз ми виправдовуємо те, що належно не боремося зі злом у самих собі та у навколишньому світі. Приклад цього святого доводить, що можна перемогти свої гріховні пристрасті й просто життєві негативні звички та інших спрямувати до блага.

Читайте також: Предстоятель ПЦУ Епіфаній: Найперше мусимо зберегти свою незалежність

Щоб обрати правильний шлях у майбутнє, треба добре знати своє минуле. Вибір православної віри, зроблений його бабусею – святою Ольгою, був для Володимира одним із важливих аргументів на користь власного рішення, тому й ми маємо робити висновки для сьогодення і свого майбутнього. 

Які? Хто щиро прагне пізнати істину та втілити її в життя - може це зробити! Хто щиро бажає відкинути гріховне життя та досягти святості – не буде зупинений на цьому шляху ніякими обставинами. Трудімося сьогодні задля розбудови Церкви й України, борімося зі злом у собі та навколишньому світі, знаючи, що жодна добра справа не є марною, і що все, чого не вистачає нам самим, Своєю благодаттю зміцнить та доповнить Господь! Зі святом!

  • Нагадаємо, з нагоди 1031-річчя Хрещення Русі-України сьогодні в Києві проводитиметься хресна хода.
  • Епіфаній, зокрема, вжен провів святкову літургію у Святій Софії.
  • Планується, що потім релігійні діячі та вірні ПЦУ рушать до пам'ятника Володимиру над Дніпром.

новини партнерів

29 вересня, 2020 вівторок

29 вересня, 2020 вівторок

28 вересня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати