live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Епіфаній привітав православних християн зі святом Хрещення Київської Русі: "Трудімося сьогодні задля розбудови Церкви й України, борімося зі злом у собі та навколишньому світі"

Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) у неділю, 28 липня 2019 року, звернувся до вірян з нагоди Дня Володимирового хрещення

Слова його вітання розміщено на офіційній сторінці митрополита на Faсebook.

"Еспресо" наводить їх повністю

Дорогі брати і сестри! Вітаю Вас із Днем пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира та 1031-ю річницею хрещення Київської Руси-України! Сьогодні ми, як і багато поколінь перед нами, користуємося плодами діл святого Володимира, можливо, навіть належно не замислюючись над тим, яку роль відіграв цей святий у житті нашого народу, а отже - кожного з нас. 

Він був поганином, який свідомо став християнином, сластолюбцем, який став зразком морального життя і чеснот. Князь Володимир залишив у спадок нащадкам велику державу, мати добрі відносини з якою вважали за благо всі сусідні країни. Він довів, що воля людини до пізнання істини та бажання втілювати її у власному житті сильніші за обставини місця й часу. Хоча, на жаль, цим не раз ми виправдовуємо те, що належно не боремося зі злом у самих собі та у навколишньому світі. Приклад цього святого доводить, що можна перемогти свої гріховні пристрасті й просто життєві негативні звички та інших спрямувати до блага.

Читайте також: Предстоятель ПЦУ Епіфаній: Найперше мусимо зберегти свою незалежність

Щоб обрати правильний шлях у майбутнє, треба добре знати своє минуле. Вибір православної віри, зроблений його бабусею – святою Ольгою, був для Володимира одним із важливих аргументів на користь власного рішення, тому й ми маємо робити висновки для сьогодення і свого майбутнього. 

Які? Хто щиро прагне пізнати істину та втілити її в життя - може це зробити! Хто щиро бажає відкинути гріховне життя та досягти святості – не буде зупинений на цьому шляху ніякими обставинами. Трудімося сьогодні задля розбудови Церкви й України, борімося зі злом у собі та навколишньому світі, знаючи, що жодна добра справа не є марною, і що все, чого не вистачає нам самим, Своєю благодаттю зміцнить та доповнить Господь! Зі святом!

  • Нагадаємо, з нагоди 1031-річчя Хрещення Русі-України сьогодні в Києві проводитиметься хресна хода.
  • Епіфаній, зокрема, вжен провів святкову літургію у Святій Софії.
  • Планується, що потім релігійні діячі та вірні ПЦУ рушать до пам'ятника Володимиру над Дніпром.

новини партнерів

18 листопада, 2019 понеділок

18 листопада, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати