На умови утримання не скаржиться: український консул відвідав кримськотатарського журналіста Мемедемінова у російському СІЗО

Генеральний консул України в російському Ростові-на-Дону Тарас Малишевський відвідав у СІЗО кримськотатарського громадського журналіста Нарімана Мемедемінова, обвинуваченого ФСБ Росії в пропаганді тероризму

Про це повідомив Тарас Малишевський, передає Крим.Реалії.

"Розмовляли дві години, обговорили багато питань, які його цікавили. Наріман докладно розпитував про підсумки виборів до Верховної Ради України та кількісне представництво в новообраному парламенті кримських татар", – розповів Малишевський.

Він зазначив, що Мемедемінов передавав слова подяки українським ЗМІ і журналістам, які висвітлюють його процес.

"Обговорили інцидент, що трапився на останньому засіданні 24 липня, коли одному з громадських журналістів суд не дозволив вести фото- і відеозйомку судового процесу. Загалом він налаштований позитивно і розцінює своє перебування за ґратами як тимчасове явище. Як і раніше, його тримають у спецблоці зі ще одним ув'язненим, на умови утримання не скаржиться. В інформаційній ізоляції, обумовленій спецблоком, просив оформити на його ім'я підписку газет", – зауважив консул.

Північно-Кавказький окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону 29 травня ухвалив розпочати розгляд по суті справи кримськотатарського громадського журналіста, блогера Нарімана Мемедемінова з 10 червня.

22 березня 2018 року в Бахчисарайському районі в будинку Нарімана Мемедемінова російські силовики і правоохоронці провели обшук. Після цього блогера відвезли на допит в управління ФСБ Росії в Сімферополі. 23 березня суд заарештував Мемедемінова.

Затриманому висунули звинувачення за ч. 2 ст. 205 Кримінального кодексу Росії (Публічні заклики до здійснення терористичної діяльності, вчинені з використанням мережі Інтернет).

Прокуратура АРК 23 березня 2018 року внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2 ст. 162 (порушення недоторканності житла) Кримінального кодексу України.

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) назвала арешт Мемедемінова в Криму "порушенням прав на свободу думки, вільне отримання й поширення інформації, в тому числі за допомогою мережі Інтернет".