live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Фотограф зробив знімок кита, який "ковтає" морського лева

Фотограф дикої природи та морський біолог Чейз Декер вважає, що зробив перший у світі знімок, на якому закарбував момент, як кит "ковтає" морського лева

Про це повідомляє BBC News.

Знімок вдалося зробити, коли 22-річний фотограф вивів човен зі спостерігачами у бухту Монтерей, штат Каліфорнія.

"Це була не дуже велика група, лише три горбатих кити й близько двох сотень морських левів", - розповів Деккер.

Тварини харчувалися анчоусами, коли в роті у кита опинилось дещо більше, аніж він, напевно, очікував, розповідає фотограф.

"Ми довго спостерігали за тим, як вони їдять, аж потім відбулась ця подія - я вважаю, що таке буває раз на все життя - і я досі не можу в це повірити", - сказав він.

"У мене була лише частка секунди, поки кит піднімався, щоб зрозуміти, що зверху на киті знаходиться морський лев, перш ніж зняти це", - пригадує він.

Зауважимо, що горбаті кити не мають зубів, лише пластини китового вуса зі щетинками у роті. Вони є так званими біофільтратами, які за допомогою щетинок відфільтровують з води їжу.

“І морські леви до цієї їжі явно не належать”, - зауважив Деккер.

За словами Деккера, ковток кита триває менш як п'ять секунд, але цього разу він повільно опускався з відкритим ротом протягом 15 секунд, даючи морському леву достатньо часу для того, щоб упливти.

"Кит так і не зімкнув щелепи навколо морського лева, тож він навряд чи зазнав шкоди. Дуже перелякався, я впевнений, але лишився неушкодженим", - сказав Деккер.

Чейз говорить, що хижаки в морі - такі як кити, морські леви, дельфіни та акули - еволюціонували таким чином, щоб разом полювати на косяки риб. Тож він вважає, що потрапити до китового рота - рідкісний досвід для будь-якого підводного мисливця. Хвилюватися варто хіба що невеличким рибкам.

Все по темі

новини партнерів

17 січня, 2020 п'ятниця

17 січня, 2020 п'ятниця

16 січня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати