live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

З зерна і води зони відчуження: вчені створили Чорнобильську горілку

Вчені заявили, що створили перший споживчий продукт із Чорнобильської зони відчуження

Про це повідомляє ВВС.

Вчені створили Чорнобильську горілку, яку хочуть продавати, щоб допомагати українцям. Її виготовили з зерна і води з Чорнобильської зони. Вчені переконують, що це перший споживчий продукт із зони відчуження.

Проект почався з вирощування зернових на місцевій фермі.

Окрім професора Сміта з Портсмутського університету, до ідеї доєдналися й інші дослідники, які впродовж багатьох років працювали в зоні ЧАЕС, вивчаючи, як вона відновлюється після катастрофи 1986 року.

Вони сподіваються продавати горілку, а отримані кошти направити на допомогу жителям України, які все ще відчувають на собі наслідки аварії.

Зазначається, що ця горілка "не більш радіоактивна, ніж будь-яка інша горілка". 

"Ми взяли зерно, яке було трохи забруднене, і воду з Чорнобильської зони, а потім дистилювали її, - пояснив професор Сміт. - Ми попросили наших друзів із Саутгемптонського університету, в яких є чудова лабораторія, перевірити, чи зможуть вони знайти якісь ознаки радіоактивності".

Він уточнив, що дослідники не змогли знайти нічого - все було нижче рівня, який вони могли зафіксувати.

Генадій Лаптєв, український дослідник з Гідрометеорологічного інституту в Києві, також брав участь у проекті зі створення горілки Atomic. Лаптєв переконаний, що місцеву землю можна використовувати продуктивно.

"Ми не повинні просто покинути ці території. Ми можемо використовувати цю землю різноманітними способами і виготовляти щось, що буде повністю очищене від радіації", - зазначив Лаптєв.

Професор Сміт сподівається, що виготовлену горілку вдасться продати, а кошти направити на допомогу громадам, що проживають навколо зони відчуження.

Сміт працював у зоні ЧАЕС з 1990-х років. Він розповідає, що був вражений тим, що економічне становище в Україні стабільно залишалося складним, водночас із тим, як природа в зоні відчуження поступово відновлювалася.

"Там є гарячі точки, але переважно рівень радіоактивного забруднення нижчий, ніж в інших частинах світу, де фіксується відносно великий рівень природної радіоактивності", - каже пан Сміт. - Проблема багатьох людей, що проживають неподалік звідси, полягає в тому, що вони не дотримуються правильного харчування, не мають доступу до якісних медичних послуг і не мають роботи".

Він наголосив: "Зараз, коли минуло 30 років, я схиляюся до думки, що головна проблема для цих територій - не радіація, а відсутність економічного розвитку".

Щодо смаку горілки, Сем Армейе, працівник бару Bar Swift у Сохо, каже, що в Чорнобильській горілці дуже відчувається присмак зерна.

На питання про те, з яким напоєм він би змішав її для коктейлю, Сем відповідає: "Точно з класичним мартіні, але я б також спробував змішати її з шампанським".

Наразі в рамках проекту була виготовлена лише одна пляшка горілки Atomik, але, за словами професора Сміта, до кінця року їх, за планами, буде вже 500. Продавати їх планують туристам, які останнім часом відвідують зону відчуження все частіше.

 

новини партнерів

14 серпня, 2020 п'ятниця

14 серпня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати