live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Мінкультури заборонило спорудження мансарди на даху будинку, що є "візитівкою" Одеси

На даху пам'ятки архітектури національного значення, який знаходиться на Приморському бульварі, 7, будівельники намагалися добудувати мансардний поверх

На це звернули увагу в Міністерстві культури, співробітники якого звернулися з відповідною заявою до Національної поліції, передає Еспресо.TV з посиланням на Pushkinska.net.

Як повідомляють у відомстві, 26 червня Управління з питань охорони культурної спадщини Одеської міськради відправило їм лист, в якому фахівці зафіксували ремонтно-будівельні роботи на дворовому фасаду і даху даного пам'ятника архітектури.

За тиждень, 2 липня, Управління державного архітектурно-будівельного контролю та представники інших профільних відомств обстежили будівлю і доповіли міністерству, що на даху має місце низка неузгоджених дій. Будівельники займалися капітальним ремонтом даху, монтували там металеві балки, поділяли приміщення другого поверху на два рівня і намагалися склити відкриту терасу з фасадної сторони будинку. В єдиному реєстрі документів, пояснюють в Міністерстві, дозвільних паперів на ці всі роботи немає.

"За результатами перевірки електронної бази даних Міністерства культури встановлено, що узгодженої відповідної проектної документації та дозволів на проведення робіт на пам'ятці не видавалося", - розповіли у Мінкультури.

У зв'язку з цим 1 серпня міністерство звернулося в поліцію з проханням перевірити законність будівельних робіт на даху будівлі, а після - проінформувати міські профільні відомства та саме міністерство.

"Однак, вочевидь, що роботи не припинилися", - наголошується у повідомленні.

  • Цей будинок є пам'яткою історії місцевого значення та національним пам'ятником архітектури і містобудування під назвою "Будівля "Присутніх місць", тому всі самовільні роботи на ньому заборонені. Його було побудовано 1826 року за проектом Франца Боффо. У різний час тут розташовувалася міська дума, публічна бібліотека і засідав військово-окружний суд. Зараз будівля належить холдингу "Інкор" Руслана Тарпана, тут же знаходиться їхній офіс.
  • Будівлю не занесено до Державного реєстру нерухомих пам'яток України, але вона перебуває на обліку як пам'ятка архітектури національного значення і пам'ятник історії місцевого значення.
  • Наразі зрозуміти, що діється на даху будівлі зрозуміти, складно - увесь периметр закрито щільною захисною будівельною сіткою.

новини партнерів

14 грудня, 2019 субота

14 грудня, 2019 субота

13 грудня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати