live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Мінкультури заборонило спорудження мансарди на даху будинку, що є "візитівкою" Одеси

На даху пам'ятки архітектури національного значення, який знаходиться на Приморському бульварі, 7, будівельники намагалися добудувати мансардний поверх

На це звернули увагу в Міністерстві культури, співробітники якого звернулися з відповідною заявою до Національної поліції, передає Еспресо.TV з посиланням на Pushkinska.net.

Як повідомляють у відомстві, 26 червня Управління з питань охорони культурної спадщини Одеської міськради відправило їм лист, в якому фахівці зафіксували ремонтно-будівельні роботи на дворовому фасаду і даху даного пам'ятника архітектури.

За тиждень, 2 липня, Управління державного архітектурно-будівельного контролю та представники інших профільних відомств обстежили будівлю і доповіли міністерству, що на даху має місце низка неузгоджених дій. Будівельники займалися капітальним ремонтом даху, монтували там металеві балки, поділяли приміщення другого поверху на два рівня і намагалися склити відкриту терасу з фасадної сторони будинку. В єдиному реєстрі документів, пояснюють в Міністерстві, дозвільних паперів на ці всі роботи немає.

"За результатами перевірки електронної бази даних Міністерства культури встановлено, що узгодженої відповідної проектної документації та дозволів на проведення робіт на пам'ятці не видавалося", - розповіли у Мінкультури.

У зв'язку з цим 1 серпня міністерство звернулося в поліцію з проханням перевірити законність будівельних робіт на даху будівлі, а після - проінформувати міські профільні відомства та саме міністерство.

"Однак, вочевидь, що роботи не припинилися", - наголошується у повідомленні.

  • Цей будинок є пам'яткою історії місцевого значення та національним пам'ятником архітектури і містобудування під назвою "Будівля "Присутніх місць", тому всі самовільні роботи на ньому заборонені. Його було побудовано 1826 року за проектом Франца Боффо. У різний час тут розташовувалася міська дума, публічна бібліотека і засідав військово-окружний суд. Зараз будівля належить холдингу "Інкор" Руслана Тарпана, тут же знаходиться їхній офіс.
  • Будівлю не занесено до Державного реєстру нерухомих пам'яток України, але вона перебуває на обліку як пам'ятка архітектури національного значення і пам'ятник історії місцевого значення.
  • Наразі зрозуміти, що діється на даху будівлі зрозуміти, складно - увесь периметр закрито щільною захисною будівельною сіткою.

новини партнерів

27 листопада, 2020 п'ятниця

26 листопада, 2020 четвер

27 листопада, 2020 п'ятниця

26 листопада, 2020 четвер

25 листопада, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати