live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Команда Зеленського готує концепцію перехідного правосуддя для реінтеграції Криму та Донбасу

Заступник керівника Офісу президента України Руслан Рябошапка спільно з постійним представником українського президента в АР Крим Антоном Кориневичем та прокурором Криму Гюндузом Мамедовим робговорили озробку Стратегії реінтеграції окупованих територій Донбасу та Криму

Про це Рябошапка повідомив на своїй сторінці у Facebook.

“З головою робочої групи з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Комісії з питань правової реформи Антоном Кориневичем і прокурором Автономної Республіки Крим Гюндузом Мамедовим обговорювали пріоритетні напрями роботи цієї групи в розробці правових основ повернення частини Донецької і Луганської областей та АР Крим під контроль України. Серед основних ідей - необхідність розробки Стратегії реінтеграції окупованих територій із планом дій, який би регулярно переглядався”, - написав заступник голови Офісу президента.

За його словами, з метою відновлення миру і нормального життя на окупованих територіях, усунення порушень прав наших громадян, притягнення до відповідальності за скоєні злочини, відшкодування збитків буде підготовлено концепцію перехідного правосуддя, імплементовано норми та принципи міжнародного гуманітарного і міжнародного кримінального права.

“Крім того, один із пріоритетів - нарешті ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду, підписаний майже 20 років тому”, - пояснив Рябошапка.

За його словами, не маючи національного досвіду постконфліктного врегулювання, робоча група, яка переважно сформована з представників громадських організацій, візьме до уваги міжнародну практику.

“На першому засіданні Комісії з питань правової реформи має бути представлено пріоритетні напрями діяльності групи, а до 2020 року - напрацьовано перший пакет ініціатив глави держави”, - повідомив Рябошапка.

За його словами, задля уникнення хаосу українська влада повинна врегулювати процес повернення територій до нормального життя.

“Тимчасово окуповані території Донбасу та Криму - це не просто земля, яку нам потрібно повернути. Це українці, що на ній проживають, з якими нам потрібно налагодити спільне життя після п’яти років розриву, 1,4 мільйона вимушено переміщених осіб, багато з яких, цілком ймовірно, вирішать повернутися до своїх, часто пошкоджених, будинків. І ще багато проблем, пов'язаних із тимчасовою окупацією нашої землі”, - зауважив Рябошапка.


 

новини партнерів

6 липня, 2020 понеділок

6 липня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати