live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Голова Ради НБУ пояснив, чому українська економіка зростає швидше ніж очікували


фото: LB.ua
Прискорення зростання економіки України у II кварталі 2019 року до 4,6%відбулося завдяки торгівлі та сільському господарству

Про це написав голова Ради Національного банку Богдан Данилишин в особистому коментарі на своїй сторінці у Facebook.

Як зазначив Данилишин, швидше за все, є дві ключові складові такої динаміки ВВП України.

"Перша - зростання роздрібного товарообігу: на 10,3% січень-червень поточного року до відповідного періоду 2018 року і на 7,8% в II кварталі 2019 року в порівнянні з II кварталом минулого року", - написав він.

Данилишин вважає, що неабиякою мірою це пов’язано зі зростанням доходів населення. За підсумками червня номінальна середня зарплата зросла на 8,1 % в річному вимірі.

"Однак досить тривалий період зростання зарплат, що спостерігається в нашій країні, вказує на те, що без підвищення продуктивності і ефективності праці підвищення зарплат може загальмуватися, якщо і зовсім не припинитися. Тим більше, що однією з причин зростання зарплат є масова трудова міграція, потенціал якої, ймовірно, підійшов до межі",- додав він.

На думку голови Ради Національного банку, друга ключова складова гарної динаміки ВВП - зростання в сільському господарстві. Індекс сільськогосподарської продукції за січень-червень цього року зріс на 5,8%, у II кварталі 2019 року в порівнянні з II кварталом минулого року - на 6,3%. До речі, в агрокомплексі ситуація передбачувано продовжує поліпшуватися - за 7 місяців індекс сільгосппродукції склав 112%.

"І ось тут я задаюся питанням, яке ставив собі не раз, і яке мене турбує все більше і більше - як довго сільське господарство зможе залишатися основним тригером економічного зростання України?" - прокоментував він.

У той же час індекс промислової продукції за січень-червень 2019 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року продемонстрував дуже скромний показник, склавши 100,5%. "Зростання на 0,5% не особливо вражає", - відзначив голова Ради НБУ.

Як зазначив Данилишин, вже зараз можна констатувати наступне - незважаючи на досить пристойні темпи економічної динаміки України, до якості зростання залишаються серйозні запитання. "Особливо, якщо розглядати проблему крізь призму сучасної технологічної парадигми", - додав він.

 

новини партнерів

14 серпня, 2020 п'ятниця

14 серпня, 2020 п'ятниця

13 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати