live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Контрабанда цигарок: навіть якщо ловитимуть кожного другого, це все одно вигідно, - Нефьодов

Голова Державної митної служби заявив, що "природа" контрабанди полягає у шаленій різниці між собівартістю цигарок і між їх вартістю у Євросоюзі

Про це голова Державної митної служби Максим Нефьодов заявив у програмі "Вердикт" з Сергієм Руденком в ефірі Еспресо.TV.

"Насправді контрабанда цигарок - це реальна проблема і насправді контрабанда, а не митні порушення. Але, тут треба розуміти, що природа цієї контрабанди полягає у шаленій різниці між собівартістю цигарок і між їх вартістю, особливо, у Євросоюзі. Тому, навіть, якщо будуть ловити кожну другу цигарку - це все одно буде вигідно для контрабандистів", - сказав Нефьодов.

За словами Нефьодова, проблема контрабанди цигарок досі не вирішена у Євросоюзі. Адже, завжди варто подумати, хто утримує контрабанду на другому боці кордону, попри "чесні суди".

"Як з цим боротися? Ну, насправді, у світі ця проблема ніде не вирішена. Включно з розвиненими країнами. Адже, тут можна поставити питання: "А, хто ж, ну, власне, утримує цю контрабанду на другому боці кордону в ЄС з їх працюючою правоохоронною системою, з їх чесними судами й так далії", - зазначив він.

Крім того, Нефьодов навів приклад боротьби з контрабандою, який вважає дієвим.

"Мені подобається, наприклад, досвід Прибалтики, де великі тютюнові компанії платять правоохоронцям і митникам офіційні бонуси за знайдену контрабанду. Логіка у наступному, що вони самі як виробники від цього страждають, і тому, якщо ось ці митники зловили контрабанду на 100 тис. гривень, от вони можуть розраховувати, наприклад, на ці 10 %. Це, напевно, досить потужний мотиватор для кращої роботи", - наголосив він.

 

новини партнерів

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати