live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Українська ГТС зможе працювати і за відсутності транзиту з Росії, - Вітренко


фото: ukrinform
За словами директора з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України", українська ГТС пройшла певну модернізацію і готова забезпечити постачання газу навіть за умови, якщо з 1 січня 2020 року транзиту російського газу через територію України не буде

Про це він сказав в ефірі Еспресо.TV.

"На жаль, базовий варіант полягає у тому, що з 1 січня 2020 року транзиту російського газу через територію України не буде. Це означатиме, що система повинна бути повернута у так званий фізичний реверс, і газ буде поступати не зі сходу на захід, а з заходу на схід. Для того, щоб це можна було фізично робити у стійкий спосіб - бо ми робили це у 2009 році, але це були такі напіваварійні режими, і був значний ризик того, що там щось зламається і значна кількість споживачів без газу. Цього року ми готувалися до такого сценарію - було модернізовано 5 компресорних станцій основних, і зараз вони можуть працювати в двох напрямках - відповідно, з першого січня вони будуть працювати з заходу на схід. І, якщо буде все нормально, то газотранспортна система зможе забезпечувати всіх споживачів України достатньою кількістю газу, не дивлячись на те, що газ не буде поступати з території Росії", - пообіцяв Вітренко.

Говорячи про припинення надходжень від транзиту газу, директор з розвитку бізнесу "Нафтогазу" зазначив, що наразі надходження від транзиту складають до 3 млрд доларів на рік, або майже 3% українського ВВП.

"Крім того, з цих грошей ми купуємо якісь товари українських виробників, ми платимо зарплати . Відповідно, з мультиплікатором загальний ефект на ВВП становить приблизно 4%. Їх не буде, скоріше за все, і це буде економічним викликом для української держави", - визнав він.

"З іншого боку, в наступному році ми плануємо отримати компенсацію за рішенням міжнародного арбітражу у Стокгольмі - це приблизно 3 млрд доларів. Таким чином, те, що ми недоотримаємо за транзит, ми отримаємо в рамках Стокгольського арбітражу. І вже почався новий арбітраж, в якому ми вимагаємо від 11 до 14 млрд доларів без відсотків як компенсацію за втрату транзиту. І рішення ми очікуємо десь у 2021 році. Потім мають пройти роки, поки ми зможемо їх отримати, але в будь-якому разі ми ведемо розмову про серйозну суму", - резюмував Вітренко.

новини партнерів

10 липня, 2020 п'ятниця

10 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати