live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Лікарі розповіли про "радіоактивних пацієнтів" після вибуху на полігоні в Росії


фото: bbc
Лікарям архангельських лікарень, куди привезли постраждалих після вибуху на полігоні під Сєверодвінськом, місцева влада і російські військові не повідомили, що їхні пацієнти є джерелом радіоактивного випромінювання
Про це повідомляє російська служба ВВС з посиланням на двох співробітників Архангельської обласної клінічної лікарні, які знають про те, як надавалася допомога постраждалим.

«Всього з зараженими радіацією контактували 90 осіб, і людей, які опинилися в зоні ризику, може бути більше», - розповіли джерела.

Медики погодилися говорити лише на умовах анонімності. Своє бажання спілкуватися вони пояснили тим, що, по-перше, бояться за своє здоров'я, а по-друге, не хочуть, щоб така ситуація повторилася.

Трьох постраждалих відправили до Архангельської обласної клінічної лікарні, ще трьох - до Північного медичного центру ім. Семашка, де є обладнання для лікування постраждалих від радіації. При цьому трьох постраждалих привезли в "стабільно важкому стані". З полігону їх забирали вертольоти санітарної авіації. Медики, які супроводжували їх зрозуміли, що ті, мабуть, отримали значну дозу радіації. Постраждалих привезли до приймального покою, де їх оглянули лікарі, після чого відправили в операційну для того, щоб надати оперативну допомогу.

Невдовзі стало ясно, що у постраждалих променева хвороба. "Картина променевого ураження розвивалася по годинах. Доза радіації була дуже великою. Беруться аналізи і видно, як гине цей паросток. Це означає - дуже велика доза радіації", - розповіли джерела.

Як зазначили вони, навіть після того, як стало відомо про зараження пацієнтів, жоден співробітник лікарні не перестав надавати їм допомогу. Лікарям довелося на місці придумувати для себе захист. Наприклад, респіратори вони знайшли в комплекті захисту екіпажів вертольотів. Те, що відбувається, один зі співрозмовників видання описав як «хаос».

Коли з'ясувалося, що пацієнти отримали дозу радіації, лікарі вирішили залишити їх в операційній, щоб іншу частину будівлі не було заражено. В результаті вони побували лише у приймальному покої, коридорі та операційній.

9 серпня о восьмій ранку постраждалих відвезли до Москви. Після того, як потерпілих відвезли до Москви, в цій частині лікарні 10-го і 12 серпня військові і Росспоживнагляд провели дезактивацію. Частину обладнання, що не підлягало деактивації, вивезли на військовій вантажівці.

Персоналу лікарні, який не знав про радіаційне зараження, ніхто ніяких професійних попереджень не давав, мабуть, «заради збереження держтаємниці». В результаті персонал лікарні відчув сильний стрес, багато лікарів перебувають у тяжкому психологічному стані.

Нікому з приблизно 90 осіб, які контактували з постраждалими, про те, що ті зазнали впливу радіації, не повідомили. При цьому МОЗ РФ через два тижні після аварії заявив, що у медиків, які обстежували постраждалих, не виявили перевищення допустимих рівнів радіаційного опромінення.

новини партнерів

12 серпня, 2020 середа

11 серпня, 2020 вівторок

12 серпня, 2020 середа

11 серпня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати