live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна вперше змушена закуповувати картоплю в серпні: ціни за рік зросли вдвічі

Порівняно з 2018 роком закупівельні ціни на картоплю в серпні 2019 року зросли майже вдвічі і склали близько 11 грн/кг через неврожай цієї культури в Україні

Про це заявила керівник інформаційно-аналітичного центру Шувар Тетяна Гетьман, повідомляє УНІАН.

”У порівнянні з минулим роком картопля подорожчала в два рази. Це пов’язано з тим, що був неврожай по раннім і середнім сортам картоплі. Також, за попередньою інформацією фермерів, скорочення врожайності очікується в межах 20% для пізньої картоплі. Відповідно, пропозиція на ринку менше”, - сказала Гетьман.

Вона додала, що подорожчання в серпні пов’язано також з тим, що сталася затримка в прибиранні цієї культури, оскільки в травні фермери змушені були її пересаджувати. Так, у поточному році прибирання пізньої картоплі затримується на 10−14 днів у порівнянні з минулим роком.

За словами експерта, в 2019 році Україна вперше почала імпортувати картоплю в період збирання власного врожаю.

“Україна завжди імпортує картоплю в зимовий період. Бувало, коли у нас ціни росли, ми імпортували картоплю з Єгипту. Вперше в цьому році ми почали імпортувати, напевно, в період безпосередньо прибирання власного врожаю. Але взагалі Україна імпортує картоплю з Єгипту, з Білорусі і навіть з Польщі”, - сказала Гетьман, додавши, що європейські країни в 2019 році також зіткнулися з неврожаєм.

Вона зазначила, що закупівельні ціни на картоплю можуть дещо знизитися на період збирання пізньої картоплі, але зниження цін до рівня минулорічних не очікується.

“Я думаю, що на період збирання ціни трохи знизяться, але чи будуть вони нижчі за торішні - напевно, ні. По картоплі ціна може бути, напевно, навіть вище”, - підкреслила експерт.

Гетьман додала, що в 2019 році значне зростання закупівельних цін спостерігається по всіх овочах. Зокрема, найбільш помітне зростання цін на помідори, огірки, цибулю і капусту.

новини партнерів

19 вересня, 2020 субота

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати