.

У бангладеський документах графу про цноту замінять словом “неодружена“


фото: reuters
Верховний суд країни вирішив, що жінкам під час реєстрації шлюбу більше не потрібно буде вказувати, чи є вони незайманими. Тепер графу про цноту замінить графа "неодружена"

Про це повідомляє BBC.

Борці за права жінок, які наполягали, що графа про цноту є принизливою, кажуть, що задоволені вердиктом. Адже, раніше в документах про укладання шлюбу згадувалося бенгальське слово "kumari". Його, за звичай, використовують, коли йдеться про неодружених жінок, але водночас воно має й інше значення і вказує на незайманість жінки.

У неділю суд своїм рішенням наказав надалі використовувати в документах більш точне слово "obibahita", яке описує неодружену жінку. Інших значень воно не має.

Тепер у жінки буде три варіанти, які можна вказати в документах про реєстрацію шлюбу: "неодружена", "розлучена" і "вдова".

Очікується, що зміни набудуть чинності вже за кілька місяців.

"Це знакове рішення", - каже Айнун Нахар Сіддікуа, адвокат, яка займалася цією справою.

Вона сподівається, що рішення Верховного суду покращить ситуацію із правами жінок у Бангладеші.

"Я уклав багато шлюбів, мене часто запитували, чому в чоловіків є свобода не розкривати свій статус, а в жінок ні. Я завжди відповідав, що це залежить не від мене", - сказав працівник одного з місцевих центрів реєстрації шлюбів Мохаммед Алі Акбар Саркер.

новини партнерів

5 грудня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати