live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Слуга народу" пропонує ввести реєстрацію SIM-карт за паспортами та блокувати "сірі" телефони


фото: podrobnosti.mk.ua
Нардепи від "Слуги народу" надали на ознайомлення комітету законопроект №1083 про електронні комунікації

Відповідний проект закону розміщено на сайті Верховної Ради.

Так, законопроект пропонує блокувати телефони, код ІМЕІ яких не внесено в Систему контролю кодів ІМЕІ. 

"Постачальники послуг електронних комунікацій зобов’язані здійснювати постійний обмін даними з Системою контролю кодів ІМЕІ в онлайн режимі та інформувати споживачів електронних комунікаційних послуг мобільного зв’язку про відсутність кодів ІМЕІ їх термінального обладнання в Системі контролю кодів ІМЕІ, при підключенні їх термінального обладнання до електронної комунікаційної мережі", - йдеться у законі.

Зазначається, що споживачі, які отримали відповідне повідомлення від постачальника електронних комунікаційних послуг, зобов’язані внести код ІМЕІ термінального обладнання, що ними використовується, у Систему контролю кодів ІМЕІ у порядку визначеному національним регулятором. 

"Відсутність в Системі контролю кодів ІМЕІ оригінального (такого що не повторюється) коду ІМЕІ термінального обладнання є підставою для блокування постачальником електронних комунікаційних послуг доступу до електронної комунікаційної мережі такого термінального обладнання", - наголошується в проекті закону.

Якщо IMEI телефону в реєстрі немає, такий телефон ввезений нелегально. Після набуття чинності цим законом оператори отримають право блокувати використання телефонів. 

Окрім цього, проект закону передбачає договір у письмовій формі або обов’язкову реєстрацію SIM-карт. 

Зазначається, що буде введене укладення договору між постачальником і абонентом відповідно до основних вимог до договору про надання електронних комунікаційних послуг. Договір про надання електронних комунікаційних послуг укладається у письмовій формі або у будь-якій іншій формі. У разі укладення такого договору у будь-якій іншій формі, ніж письмова, здійснюється обов'язкова реєстрація абонента у постачальника електронних комунікаційних послуг з наданням постачальнику відповідно до закону персональних даних абонентів – фізичних осіб.

З 1 січня 2024 року всі оператори зобов’язані призупинити надання послуг незареєстрованим абонентам. Далі дається два місяці на реєстрацію, і якщо цього не зроблено, надання послуг припиняється повністю.

 

новини партнерів

3 липня, 2020 п'ятниця

3 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати