live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Гривня зайняла друге місце серед валют, що зміцнились найбільше за рік - дані НБУ


фото: bank.gov.ua
Впродовж останнього року українська гривня зміцнилася чи не найбільше з-поміж решти валют світу, поступившись лише турецькій лірі

Такі дані наводить експертна платформа Національного банку України.

Зокрема, у Нацбанку вирішили проаналізувати, як змінилися курси світових валют щодо гривні та виявили, що єдиною валютою, яка зміцнилася за останній рік стала турецька, в той час як решта валют щодо гривні навпаки послабилися.

“Єдина валюта щодо якої гривня ослабла за останні 12 місяців - турецька ліра (+4%). Відповідно, неважко здогадатися, що валюта України сьогодні є №2 у світі за темпами укріплення в річному вимірі”, - йдеться у повідомленні експертної платформи Національного банку.

За даними НБУ, найбільше відносно гривні послабилася валюта Венесуели - на 99,9%, однак точних даних щодо девальвації цієї валюти у Нацбанку назвати не можуть. Також за останній рік відносно гривні послабився курс російського рубля (на 8%) та долару США (на 11,3%).

Втім у Нацбанку зазначають, що у 10-річному вимірі гривня увійшла до переліку валют, які найбільше девальвували. Так, щодо євро гривні девальвувала на 120%, щодо китайського юаня - на 171%, щодо американського долара - на 183,8%.

Читайте також: “Може бути й по 20”: чому долар подешевшав та чого очікувати далі
 

новини партнерів

3 липня, 2020 п'ятниця

3 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати