Покласти край монополії "Газпрому": суд ЄС ухвалив вигідне Україні, Польші та Литві рішення щодо газопроводу OPAL
Суд Європейського Союзу скасував рішення Європейської комісії від 28 жовтня 2016 року, яке дає "Газпрому" право використовувати до 100% потужностей газопроводу OPAL
Про це повідомляється на сайті польського уряду.
OPAL — cухопутне продовження газопроводу "Північний потік", який проходить з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря. З 2013 року Газпром міг використовувати тільки 50% потужностей OPAL і труба залишалася недозавантаженою.
У Міністерстві енергетики Польщі наголосили, що це рішення суду ЄС допоможе покласти край монополії "Газпрому" в Європі. Міністр енергетики Польщі Кшиштоф Тхоржевський зазначив, що це урок для тих, хто вважає, що може працювати на європейському енергетичному ринку без дотримання його принципів.
У Міненерго Польщі нагадали, що країна оскаржила рішення Єврокомісії в грудні 2016 року. Її підтримали Литва і Латвія. Німеччина підтримувала Єврокомісію.
У повідомленні наголошується, що рішення суду ЄС має велике значення для України.
"Через обмежену можливість використання газопроводу OPAL "Газпрому" доведеться скоротити використання "Північного потоку", а це означає, що він, ймовірно, не зможе повністю відмовитися від транзиту газу через Україну і буде змушений продовжити тристоронні переговори з Єврокомісією і Україною", - йдеться в повідомленні.
На думку міністра Тхоржевського, "ця перемога Польщі знижує ймовірність серйозної газової кризи в Україні, яка може також вдарити по інших країнах регіону, включаючи Польщу".
Нагадаємо, поставки газу по газопроводу Північний потік почалися в жовтні 2012 року. Проектна потужність становить 55 млрд кубометрів. Газопровід OPAL був зданий в експлуатацію в січні 2013 року. Його потужність становить 30 млрд кубометрів.
- Актуальне
- Важливе