live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Законопроект "Слуги народа" про столицю розділяє посаду мера і голови КМДА, а також повертає районні ради, - ЗМІ

Депутати від фракції "Слуга народу" пропонують повернути в Києві районні ради і розділити посаду мера і голови Київської міської державної адміністрації. Відповідний законопроєкт зареєстровано у Верховній Раді 13 вересня, але текст документа наразі не оприлюднений

Проєкт закону стосується внесення змін до Закону "Про столицю України - місто-герой Київ", пише LB.ua з посиланням на власны джерела.

Йдеться, зокрема, про те, що "Київську міську державну адміністрацію очолює голова, який призначається і звільняється з посади президентом України за поданням Кабінету Міністрів України".

Посада голови КМДА - не сумісна з будь-якими іншими посадами.

До повноважень голови КМДА, зокрема, входить можливість "призупинити дії будь-якого акта місцевого самоврядування шляхом висловлення протесту в письмовій формі з одночасним зверненням до суду". Для цього передбачені такі рядки: не пізніше ніж 7 днів - щодо кадрових призначень на посади керівників структурних підрозділів виконавчих органів Київської міської ради та районних у місті Києві рад; не пізніше ніж 14 днів - щодо актів індивідуальної дії; не пізніше 30 днів - щодо актів нормативно-правового змісту.

Якщо ж голова КМДА не звернувся до суду або суд відхилив його позов, то відповідний акт набирає законної сили.

Також законопроєкт пропонує відновити районні ради в Києві та виконавчі комітети цих рад.

Бюджет Києва формуватиметься з міського та районних бюджетів у столиці.

новини партнерів

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати