live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

16-річна екоактивістка Грета Тунберг отримала звання "Посол совісті" від Amnesty International

Шведська активістка з питань зміни клімату Грета Тунберг та її рух "Fridays for Future" ("П'ятниці для майбутнього") були відзначені премією "Посла Совісті" від міжнародної організації Amnesty International

Про це йдеться на сайті організації.

Отримавши нагороду, Грета Тунберг сказала:

"Ця нагорода призначена для всіх тих мільйонів людей, молодих людей у ​​всьому світі, які разом складають рух під назвою "П’ятниці для майбутнього". Вся ця безстрашна молодь, яка бореться за своє майбутнє. Ми разом боремось за майбутнє, боремося за своє життя. Але не тільки це, ми також боремося за своїх майбутніх дітей та онуків, за майбутні покоління, за кожну живу істоту на землі, чию біосферу ми ділимо, чию біосферу ми крадемо, чию біосферу ми руйнуємо. Ми боремося за всіх".

Amnesty International вирішила вручити Греті премію за 2019 рік завдяки її зусиллям з підвищення обізнаності про кліматичну кризу у світі.

Саме вона вирішила пропускати школу щоп'ятниці, починаючи з серпня 2018 року, а натомість протестувати перед парламентом Швеції, поки не буде прийнято більш серйозних заходів щодо подолання надзвичайних ситуацій проти клімату. Відтоді до цього долучився понад мільйон молодих людей з усього світу.

  • У грудні 2018 року Тунберг виступила з промовою на Всесвітній конференції ООН з питань зміни клімату в Катовіце, де вона закликала законодавців і державні органи почати діяти задля зменшення шкідливих викидів в атмосферу.
  • Раніше Грету Тунберг номінували на Нобелівську премію миру.
  • У 2019 році вона організувала ходу в Парижі, до якої приєдналося близько тисячі людей. Тунберг йшла з табличкою "страйк школи заради клімату", з якою вона раніше ходила до стін шведського парламенту. Школярі в Австралії та Новій Зеландії також вийшли на всесвітній страйк через зміну клімату
  • Тунберг заснувала рух Climate Strike, до якого приєдналися школярі із різних країн Європи.

новини партнерів

15 серпня, 2020 субота

14 серпня, 2020 п'ятниця

15 серпня, 2020 субота

14 серпня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати