live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Без твердої позиції зустріч Зеленського з Трампом виявиться першою й останньою, - дипломат Данило Лубківський

У зв'язку зі скандалом, який розгортається у Сполучених Штатах навколо предмету останньої телефонної розмови Дональда Трампа і Володимира Зеленського та можливого тиску на українського президента, у глави держави з’являється "масштабна трибуна, щоб виявити характер і нагадати світові про боротьбу України"

Про це в своєму блозі на порталі ЦензорНет написав дипломат, надзвичайний і повноважний посланник України I класу Данило Лубківський, передає Еспресо.TV.

"Президент повинен сказати своє слово не як заручник ситуації, а як державний діяч, який захищає свою країну. Під обставинами не можна прогнутися. Якою б не була важливою зустріч з Трампом, вона не може порівнятися з важливістю власної твердої позиції. Без твердої позиції ця зустріч може залишитися єдиною", - зазначив він.

На думку Лубківського, маючи рішучу позицію, можна здобути авторитет, який "відкриє двері до нових можливостей".

Це означає, що Зеленському варто заявити про те, що Україна хоче миру, але вона не прийме підміни миру на російських умовах. 

"Президент Зеленський мав би публічно застерегти президента Трампа від безкарного повернення Росії до повноцінного співробітництва. Такий підхід – хибний сигнал для всього світу, який послабить позиції Сполучених Штатів. Кремль стратегії не змінює. Москву цікавить лиш один варіант розвитку подій: контроль над Україною і розкол між західними демократіями", - додав Лубківський.

Окрім того, український президент повинен заявити про найбільш реалістичний пріоритет - спільний тиск Заходу на Москву, щоб гарантувати припинення кровопролиття і вбивств українських військових.

"Це - базова умова для будь-яких майбутніх дій", - наголосив дипломат.

Також Зеленський повинен сказати про нерозривність справи звільнення Донбасу і Криму.

Він мав би звернутися за допомогою Сполучених Штатів продовжити звільнення наших людей з російського ув’язнення та ініціювати міжнародну платформу для порятунку полонених Кремля, захисту прав людей на окупованих територіях і допомоги постраждалим.

"Президента Сполучених Штатів треба запросити в Україну. Його треба запросити разом з американським бізнесом, а отже, підтвердити, що в країні пануватиме верховенство права, а не авторитаризм, узурпація та монополії. І всій Америці треба дати ясний сигнал: Україна ніколи не обиратиме поміж жодною із сторін у внутрішній політиці Сполучених Штатів", - пояснив Лубківський.

"Президент повинен апелювати не лише до президента Трампа, а до громадської думки в Сполучених Штатах. Наш головний інтерес - зберегти і посилити підтримку України з боку обох партій і всього американського суспільства. Це - єдиний можливий фарватер", - підсумував посланник.

новини партнерів

18 січня, 2020 субота

17 січня, 2020 п'ятниця

18 січня, 2020 субота

17 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати