Блокада російських вагонів з вугіллям на Львіщині: очільник обласної поліції назвав конфлікт "політичним" і закликав сторони "негайно вирішити свої спірні питання"

Начальник Головного управління Національної поліції у Львівській області Василь Віконський звернувся до представників органів місцевого самоврядування та керівництва вугільного підприємства у зв‘язку з блокуванням залізничної колії у Соснівці

Про це передає Еспресо.TV з посиланням на Департамент комунікацій Нацполіції.

"Враховуючи, що питання переросло в політичну площину, звертаюся до місцевої влади та керівництва вугільного підприємства негайно вирішити свої спірні питання. Поліція розблокувала шляхи, тепер ви повинні знайти розв'язання проблеми. Запрошені до поліції громадяни будуть встановлені, порушники оштрафовані та всіх їх відпустять", - наголосив полковник Віконський.

Окремо наголошується, що 21 вересня правоохоронці вдалися до силових заходів лише після того, як у Сокальське відділення поліції надійшла заява від керівництва "одного з вугільних підприємств району" про те, що в селі Сілець на залізничній колії станції Соснівка невідомі особи здійснюють блокування вагонів, завантажених вугіллям.

Також на YouTube з'явився відеозапис спілкування Віконського з людьми, які й надалі блокують вагони.

 

Довідка

Акція відбувається на залізничній станції Сілель-Завоне, що у містечку Соснівка на півночі Львівської області.

Вона безперервно триває з 1 вересня 2019 року.

Не закуповувати вугілля в Росії центральні органи української влади вже закликали Київська, Львівська, Тернопільська та Хмельницька обласні ради.

Як стверджують у соцмережах учасники протесту, нібито російське паливо (на вагона видно маркування РЖД) місцеві мешканці, шахтарі та ветерани АТО-ООС збираються й надалі не пропускати на "Центральну збагачувальну фабрику "Червоноградська".

За іншою версію, вугілля начебто походить не безпосередньо з Росії, а з тичмасово окупованих районів українського Донбасу, проте його проганяють через територію РФ.

2017 року журналісти повідомляли, що на той час фабрика була підконтрольна родині народної депутатки від "Опозиційної платформи - За життя" Наталії Королевської.