live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Раді працюють над законом про зменшення пенсійного віку для жінок


фото: rueconomics
Проект закону №1086 передбачає перегляд пенсійного віку жінок. Раніше Рада підтримала законопроект в цілому, однак президент Порошенко наклав вето

Законопроект “Про внесення змін до закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування “(щодо вдосконалення пенсійного забезпечення)” опублікований на сайті парламенту.

У пояснювальній записці автори законопроекту пропонують до 1 січня 2022 року надати жінкам, яким виповнилося 55 років, право дострокового виходу на пенсію за віком за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому випадку розмір їх пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 цього Закону, зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

Для обрахунку пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2022 року або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

  • Зазначимо, проект закону розміщений на сайті Ради ще з кінця 2014 року. У січні 2015 року депутати підтримали документ у першому читанні і в цілому, але президент Петро Порошенко ветував його.
  • Він посилався на те, що протягом останніх років спостерігається дефіцит бюджету Пенсійного фонду, і тому на той момент було відсутнє фінансове забезпечення для реалізації цього закону.

  • На початку вересня поточного року президент України Володимир Зеленський запропонував внести зміни в законопроект, після чого він був направлений на розгляд в комітет.

новини партнерів

23 січня, 2020 четвер

23 січня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати