live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Верховний Суд заборонив будівництво в історичній частині Києва без дозволу Мінкульту


фото: kievvlast
Верховний Суд скасував рішення судів першої та апеляційної інстанцій, яке дозволяло у Києві будівництво на вулиці Старонаводницькій

Про це йдеться на порталі "Судова влада України"

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду ухвалив, що будь-яке будівництво в історичній частині міст без дозволу органів охорони культурної спадщини є незаконним.

Такого висновку суд дійшов під час розгляду позову ТОВ "Фін-Інвест Менеджемент" до Мінкульту щодо про скасування припису, яким позивача зобов'язали припинити проведення земляних та будь-яких інших будівельних робіт з будівництва багатофункціонального комплексу на вулиці Старонаводницькій, 42-44 у Печерському районі столиці.

Зазначається, що Окружний адмінсуд Києва та Шостий апеляційний адмінсуд підтримали позицію забудовника і визнали незаконним розпорядження Мінкультури від липня 2018 року з вимогою зупинити будівництво як таке, що порушує закон про охорону культурної спадщини. Суди вирішили, що це розпорядження було видано незаконно, оскільки забудовника не попередили про огляд місця будівництва і не задокументували сам процес перевірки.

Проте, Верховний Суд скасував рішення судів першої та апеляційної інстанцій й зазначив, що суди дійшли необґрунтованого висновку про те, що відповідач не дотримався процедури перевірки.

Судді також врахували те, що місто Київ внесено до Списку історичних населених місць України.

У зонах охорони пам'яток, історичних ареалів населених місць, внесених до такого Списку, встановлено особливий режим регулювання забудови. Зокрема, забороняється проведення будівельних робіт без попереднього отримання дозволу в органах охорони культурної спадщини. 

новини партнерів

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати