live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

12% українців заявили про намір поїхати з країни назавжди, - дослідження


фото: realist
38% українців, що вирушають на заробітки за кордон вперше, згодні залишити країну лише на кілька місяців

Про це свідчать результати дослідження, проведеного сервісом OLX Робота за результатами опитування українців, охочих вперше відправитися на заробітки.

При цьому кількість українців, які збираються виїхати за кордон назавжди, склала понад 12%.

Середньостатистичний українець, який розглядає для себе можливість тимчасової роботи за кордоном - це здебільшого житель села 50 років з дружиною і дітьми. У нього - повна середня або професійно-технічна освіта. Нинішня зарплата дозволяє йому забезпечувати сім'ю лише продуктами харчування та необхідними недорогими речами.

Назавжди виїхати з України збирається людина в середньому 26 років, одружена і без дітей, що проживає в одному з обласних центрів, має вищу освіту і високооплачувану роботу.

Що стосується статевої ознаки, чоловіків, які не планують повертатися з-за кордону, виявилося на 3% більше жінок. А ось серед тих, хто виїде за все на пару місяців, жінок більше на 5%.

“Українці старше 65 років також активні в пошуку закордонного працевлаштування - так, кожен третій хоче попрацювати за кордоном кілька місяців, а 36% пенсіонерів хочуть виїхати з країни назавжди”, - відзначають аналітики OLX Робота.

Заробітна плата, яку очікують отримувати за кордоном претенденти, в 4 з 5 випадків перевищує $1 тис. 27% респондентів влаштує дохід $1−1,2 тис., а 19% хочуть більше — від $1,2 до $1,5 тис. Майже кожен п’ятий погодиться на зарплатню менше $ 1тис.

За кордоном українці переважно не збираються працювати за своєю спеціальністю, тільки 23% відповіли ствердно на це питання. Більш того, 39% опитуваних влаштує будь-яка робота, професія їх не цікавить. Серед сфер зайнятості, в яких шукають роботу, домінує виробництво (32%). 21% вибрали варіант “Інше”, куди входять IT-фахівці, менеджери, автослюсарі, в 12% випадків хочуть влаштуватися водіями.

Головні критерії при виборі країни для працевлаштування - високі зарплати і хороші умови праці. На другому місці за значимістю для українців виявилася розвинена економіка. І чим молодші претенденти, тим важливіше для них ці показники. Притому жінки більш схильні поїхати в певну країну через родичів або знайомих, які вже там працюють - на 7% частіше, ніж чоловіки, для яких більш важлива стабільність у країні (25% в порівнянні з 19% у жінок).

новини партнерів

26 вересня, 2020 субота

25 вересня, 2020 п'ятниця

25 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати