live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Можливо, буде невеличкий колапс": суддя про розгляд справ у Вищому антикорупційному суді


фото: sud.ua
Віра Михайленко зазначила, що спірні з точки зору підсудності провадження суд передає в свою Апеляційну палату, яка визначає їхню підсудність

Про це суддя Вищого антикорупційного суду Віра Михайленко заявила журналістам, передає УНІАН.

Суддя Вищого антикорупційного суду прогнозує "невеликий колапс" у ВАС з розглядом справ через відсутність процедури їх передачі від інших судів.

Вона зазначила, що на сьогодні суд розглядає близько 20 справ, що надійшли з початку його роботи (5 вересня) і до внесення парламентом змін до закону про Вищий антикорсуд, якими істотно звужена підсудність справ, які повинен розглядати ВАС (18 вересня).

"Серед справ, які перебували в судах загальної юрисдикції та готувалися до передачі нам, дуже старі справи. За багатьма з них досудове слідство здійснювалося, ще коли САП і НАБУ не було, є такі справи, які розслідуються за старим Кримінальним процесуальним кодексом (тобто розслідування цих справ почалося ще до листопада 2012 року, коли вступив в силу новий КПК, - ред.), але такі справи не підсудні Вищому антикорсуду. Тому можливо буде невеликий колапс зі справами, оскільки процедури передачі справ від загальних судів до нас немає", - наголосила суддя.

Вона додала, що деякі суди передають безпосередньо з супровідним листом, а деякі - через відповідне рішення.

За словами судді, спірні з точки зору підсудності справи Вищий антикорупційний суд передає до своєї Апеляційної палати, яка визначає, підсудна вона ВАС, або - іншому суду. 

У той же час Михайленко зазначила, що поки важко сказати, скільки справ Вищий антикорсуд змушений буде передати в інші суди, оскільки ще не всі отримані справи опрацьовані Апеляційною палатою.

новини партнерів

18 вересня, 2020 п'ятниця

18 вересня, 2020 п'ятниця

17 вересня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати