live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Наймасштабніша реформа": у Баканова розповіли про концепт оновленого закону про СБУ


фото: ssu.gov.ua
Колегія СБУ підтримала концепт нової редакції закону "про Службу безпеки України"

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Відповідно до цього рішення учора, 30 вересня, основні положення законопроекту були презентовані на засіданні комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки. 

"Наслідком ухвалення нової редакції закону "про Службу безпеки України" стане наймасштабніша реформа Служби безпеки за часів незалежності", - наголошують в СБУ.

Наразі у межах існуючих повноважень розпочато реформування відомства. Зокрема, завершився перший етап функціонального обстеження існуючої структури Служби безпеки, результати якого стануть основою детального плану послідовних управлінських рішень в контексті реформування.

Очільник відомства Іван Баканов визначив пріоритетом перетворень наближення СБУ до кращих моделей спецслужб держав-членів ЄС і НАТО з урахуванням сучасних потреб України. Особливо голова СБУ акцентує увагу на проблемах державної безпеки, які є наслідками військової агресії з боку Російської Федерації. 

"Необхідність кардинальних змін у спецслужбі викликана швидкісною мутацією викликів, що впливають на рівень національної безпеки. Служба має не лише аналізувати загрози в режимі онлайн, але і передбачати нові, оперативно розробляючи "вакцини", що зможуть нейтралізувати загрози ще на етапі їхнього виникнення", ‒ акцентував Баканов.

Передбачається, що результатом комплексної реформи СБУ за пріоритетними напрямками стануть:

- відмова від невластивих функцій та унеможливлення розслідування злочинів, що не становлять загрози державній безпеці України;
- розширення контррозвідувального вектору роботи СБ України та ризик-орієнтований підхід до протидії загрозам державній безпеці;
- впровадження гнучкої структури служби;
- скорочення та перезавантаження кадрового складу служби;
- демілітаризація,
- підвищення рівня заробітної плати працівників служби;
- деполітизація керівної вертикалі СБ України та призначення Голови СБ України на строк, що не збігається зі строком каденції Президента України;
- вдосконалення порядку міжнародного співробітництва та обміну інформацією з партнерськими спецслужбами;
- формування розгорнутої системи демократичного цивільного контролю за діяльністю спецслужби, що слугуватиме запорукою дотримання Службою безпеки прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб, зокрема, унеможливлюватиме тиск на бізнес.

Найближчим часом проект нової редакції закону України "про Службу безпеки України" буде презентовано міжнародним партнерам і подано Президенту України.

новини партнерів

9 липня, 2020 четвер

9 липня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати