live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

68% українців вважають РФ агресором, 23% - за надання ОРДЛО автономії, - соцопитування


фото: opinionua
Ставлення до РФ як агресора має регіональні відмінності, а більше половини респондентів підтримують невоєнні заходи з врегулювання питання окупованого Донбасу

Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного групою "Рейтинг".

Так, 68% опитаних вважають Росію країною-агресором відносно України. 23% – протилежної думки, 10% – не визначилися. Ставлення до цього питання має регіональні та електоральні відмінності: якщо на Заході та у Центрі не менше 70% вважають Росію агресором, то на Півдні таких – половина, на Сході 40% (тут 47% – протилежної думки). 

Серед прихильників парламентських політичних сил відмінна від інших думка переважає серед симпатиків партії "Опозиційна платформа – За життя", де дві третини не вважають Росію агресором. 

Водночас більше половини опитаних підтримують невоєнні заходи з врегулювання питання окупованого Донбасу.

34% виступають за припинення військових дій і визнання цих територій тимчасово окупованими, замороження конфлікту, 23% – за надання цим територіям статусу автономії у складі України. Натомість 23% виступають за продовження військових дій до повного відновлення української влади на всьому Донбасі і лише 6% – за відділення цих територій від України.

Воєнний шлях вирішення питання має найбільшу підтримку серед мешканців Заходу країни, надання автономії окупованим територіям – на Півдні та Сході. В електоральному розрізі найбільше симпатиків автономії окупованого Донбасу серед прихильників партії "Опозиційна платформа – За життя", воєнного вирішення питання – серед симпатиків "Європейської Солідарності" та "Голосу".

Введення миротворців ООН на окуповані території Донбасу, але без російського контингенту підтримують 55%, проти – 26%. Проведення на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей місцевих виборів після здобуття контролю над всієї окупованою територією підтримують 53%, не підтримують – 19%. Проведення на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей місцевих виборів під контролем ОБСЄ підтримують 43% опитаних, не підтримують – 27%.

Натомість низка ініціатив стосовно окупованого Донбасу не користуються підтримкою серед населення. Зокрема, амністію учасників незаконних збройних формувань, які воюють на стороні т.зв. "ДНР" та "ЛНР" не підтримують 48%, підтримують – 27%. Надання права місцевим радам окупованих територій створювати загони народної міліції не підтримують 43%, підтримують – 27%. Введення миротворців ООН на окуповані території Донбасу, включно з російським контингентом не підтримують 61%, підтримують – лише 17%.

Дві третини опитаних не змогли оцінити ініціативу мирного врегулювання, відому як "Формула Штайнмаєра". 23% висловилися проти цієї ідеї, 18% – підтримали її.

Такі ініціативи, як проведення виборів на непідконтрольних територіях Донбасу за будь-яких умов, амністія учасників незаконних збройних формувань, надання права на створення загонів народної міліції мають відносно більшу підтримку у східних регіонах країни та серед прихильників партії "Опозиційна платформа – За життя". Натомість введення миротворців ООН на окуповані території Донбасу, але без російського контингенту підтримуються відносно більше мешканцями Заходу та Центру. Введення миротворців ООН з російським контингентом не мають переважної підтримки у жодному із макрорегіонів.

Опитування проводилось серед 2000 респондентів від 18 років і старше з 21 до 25 вересня 2019 року.

новини партнерів

20 січня, 2020 понеділок

20 січня, 2020 понеділок

19 січня, 2020 неділя

18 січня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати