live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Формула Штайнмаєра" дає простір для інтерпретації, а це ризиковано, - Данилюк

Колишній секретар РНБО прокоментував схвалення "формули Штайнмаєра" в Мінську

Про це він сказав в інтерв'ю "ВВС Україна".

Відповідаючи на питання про своє ставлення до цього, Олександр Данилюк сказав: "Неоднозначно, скажу чесно, неоднозначно. Є декілька проблем. Перше, це те - як відбувалася комунікація, як велася підготовка суспільства. Так не може бути, це створює дуже серйозну недовіру, це небезпечно. І ви бачите, що дуже швидкою була реакція, зокрема і опоненти готувалися. І до цього теж треба було готуватися, розуміючи, що це дуже серйозний крок і його треба пояснювати. Тут були створені дуже серйозні ризики".

Щодо самого змісту, Данилюк зауважив, що "формула Штайнмаєра" дає дуже багато простору для інтерпретації, що несе ризики.

"Ми досі не можемо зрозуміти, яка у нас послідовність дій. І вчорашня пресконференція так званих лідерів невизнаних республік показала, що у них є своє бачення. Коли є простір для інтерпретації, це означає, що негатив уже взяли, а позитиву немає, тому що ж не досягли домовленостей конкретних", - зазначив екссекретар РНБО.

Він повідомив, що їздив на Схід, де відвідав три ділянки, де планується розведення військ: Золоте, Петрівське і Станицю Луганську.

"Я можу багато про це говорити, але можна вказати декілька конкретних моментів. Перше, це те, що у них на фронті - навіть не у людей на Майдані - у військових там має бути довіра до таких рішень, інакше не зрозуміють. Не можна на це закривати очі, треба це доносити, тому що від цих людей залежить це насправді, - зазначив він і на уточнююче питання, чи є ця довіра, додав, - однозначно, ні. Я цього не відчув".

За словами Данилюка, люди, які там стоять, розуміють, що розводити війська зимою складно, "навіть небезпечно, тому що треба рухатися по відкритій місцевості, тому що немає листя і так далі". 

"Але є іще інші моменти чисто технічні, коли мені показували, що створюються ризики. Інше питання - чи буде це сприяти зменшенню втрат на фронті", - сказав Данилюк. 

На його думку, розведення військ збільшить "сіру зону", в якій зможуть працювати і диверсійні групи, і снайпери, і це абсолютно не гарантує нічого і відкриває простір для провокацій.

"В будь-якому разі, розведення необхідне, з цього все починається, але треба розуміти, що воно не так просто буде відбуватися, до цього просто треба серйозно готуватися, це окрема робота. Щоб люди розуміли, чому це робиться, як це робиться, що це означає для них", - акцентував він.

 

новини партнерів

9 серпня, 2020 неділя

8 серпня, 2020 субота

9 серпня, 2020 неділя

8 серпня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати