live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рада скасувала "закон Ляшка" щодо хімічної кастрації педофілів

Верховна Рада відхилила раніше ветований президентом Володимиром Зеленським закон щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені стосовно особи, яка не досягла статевої зрілості
Про це повідомляє РБК-Україна.
 
Закон передбачав хімічну кастрацію педофілів.
 
За скасування проголосували 238 народних депутатів.
 
Раніше президент Зеленський ветував закон і вніс свої пропозиції.
 
"При таких обставинах введення антиандрогенних лікарських препаратів усім засудженим, які вчинили згаданий злочин, незалежно від наявності в особи протипоказань до введення таких препаратів, може призвести до погіршення стану її здоров'я або стати причиною передчасної смерті. Тому має місце порушення невід'ємного права на життя, закріпленого Конституцією України (частина перша статті 27)", - йдеться у пропозиціях глави держави.
 
Президент агрументував вето тим , що документом передбачене створення реєстру педофілів, проте законом "Про захист персональних даних" забороняється обробка персональних даних, зокрема, про засудження до кримінального покарання, а також даних, що стосуються здоров'я, статевого життя, біометричних або генетичних даних особи. 
 
Представник президента у парламенті Руслан Стефанчук повідомив, що даний закон не може бути підписаний президентом, оскільки процедура передбаченої ним хімічної кастрації не прописана у законодавстві
.
Комітет опрацьовує новий законопроєкт,  який передбачає інший підхід до хімічної кастрації і не буде порушувати права людини. Зокрема, передбачається створити реєстр педофілів, а також запровадити добровільну хімічну кастрацію для людей, які вже відбули частину покарання за педофілію.
  • Нагадаємо, що юристка Ганна Маляр підтримала ветування "закону Ляшка", оскільки він порушував права людини.

новини партнерів

21 січня, 2020 вівторок

20 січня, 2020 понеділок

21 січня, 2020 вівторок

20 січня, 2020 понеділок

19 січня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати