В Американській торговельній палаті стурбовані надмірною увагою правоохоронних органів до мирової угоди з "Філіп Морріс"

Також є необхідність розв'язати проблеми інших великих міжнародних інвесторів в Україні – компаній Shell, Unilever, McDonald's та ін.

На зустрічі з бізнесу з прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком 4 жовтня 2019 року президент Американської торгової палати Андрій Гундер закликав український уряд дбати про великі міжнародні компанії, які вже довгі роки працюють в Україні і які можуть стати "амбасадорами" для інших іноземних інвесторів, пише УНІАН.

Тільки так, на його думку, Україна зможе претендувати на отримання додаткових 50 мільярдів доларів іноземних інвестицій. При цьому особливу увагу прем'єр-міністра президент Американської торгової палати звернув на діючі конфлікти та судові суперечки України з великим міжнародним бізнесом.

- Найголовніше – це верховенство права. Бізнес не шукає привілеїв, бізнес шукає справедливості. На жаль, міжнародні компанії скаржаться, що верховенство права в Україні дотримується не завжди – заявив Андрій Гундер.

Голова Американської торговельної палати навів кілька негативних прикладів.

- В минулому році Україна вперше в історії підписала мирову угоду з великим інвестором - компанією "Філіп Морріс". Це був історичний крок. Замість того, щоб боротися в судах держава та інвестор підписали мирову угоду. Ми сподівалися, що це стане позитивним прецедентом для інших спорів у майбутньому. На жаль, сьогодні ми бачимо надмірну увагу правоохоронних органів до даного мировою угодою.

Президент Американської торгової палати закликав прем'єр-міністра та уряд приділити увагу цьому питанню оскільки мирову угоду "було підписано з усіма вимогами українського та міжнародного законодавства".

Серед інших прикладів Андрій Гундер назвав спроби держави накласти штраф на велику міжнародну енергетичну компанію Shell, судові тяжби в Україні компанії Unilever. А також негативний приклад компанії mcdonald's, яка вже довгий час через різних бюрократичних бар'єрів не може відкрити ресторан в аеропорту "Бориспіль".

Нагадаємо, 5 грудня 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження підписати мирову угоду з компаніями "Філіп Морріс Інтернешнл" (США), "Філіп Морріс Глобал Брендс Інк." (США), "Філіп Морріс Брендс Сарл" (Швейцарія" і "Філіп Морріс Україна". Дана мирова угода була підписана в. о. голови Державної фіскальної служби А. Власовим 31 січня 2019 року і 12 квітня 2019 року відповідну судову справу було повністю закрито. -

Мирова угода продемонструвала готовність уряду і ДФС стимулювати покращення бізнес-клімату в Україні – заявила директор із зовнішніх зв'язків "Філіп Морріс Україна" Наталія Бондаренко.

Водночас, в липні 2019 року Державне бюро розслідувань провело обшуки в Державній фіскальній службі. Як заявили в ДБР, обшуки були пов'язані зі згаданим мировою угодою.