live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Виправити помилку Геруса": з'явилась петиція з вимогою заборонити імпорт електроенергії з РФ


фото: loe.lviv
Президент Асоціації енергетики України зареєстрував петицію до президента з пропозицією внесення законопроєкту про скасування "результату самодіяльності Геруса"

Про це президент Асоціації енергетики України Олександр Трохимець повідомив у Facebook.

"Я тут вирішив допомогти своєму старому другу Андрію Герусу виправити свою помилку. Помилка у тому, що він протягнув восьму правку Геруса, якою відкрив вільний імпорт електроенергії з Росії. Я зареєстрував петицію до президента Володимира Зеленського, щоб той терміново вніс законопроєкт, яким би виправив результат самодіяльності Геруса. Заодно хай Андрій Михайлович в Офісі президента розкаже, яка ж така необхідність була в такому турборежимі протягувати цю правку", - написав Трохимець.

18 вересня 2019 року у Верховній Раді був проголосований проєкт Закону України "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії" (реєстраційний номер 1084). Зокрема було внесено зміни до законів України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку", "Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії", "Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання", "Про видобування і переробку уранових руд".

Як зазначається в петиції, початковий текст законопроекту 1084 не містив жодних норм щодо внесення змін до закону України "Про ринок електричної енергії". Однак, в ніч перед голосуванням народним депутатом головою Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрієм Герусом була внесена правка №8, згідно з якою виключалась частина восьма статті 67 Закону України "Про ринок електричної енергії". 

"Норма, яка виключалась наступного змісту: "Увесь обсяг електричної енергії, імпортованої з держав, що не є сторонами Енергетичного Співтовариства, продається виключно на ринку "на добу наперед" та балансуючому ринку", - цитує Трохимець.

Він наголошує, що Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом не розглядав даної правки на відповідність нормам права ЄС. 

"Дана правка суперечить міжнародним зобов’язанням, взятим на себе Україною у рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Однак, народний депутат Герус Андрій Михайлович з трибуни заявив, що така норма є дискримінаційною і має бути виключена з українського законодавства, про що він повідомив представників Енергетичного Співтовариства, а останні нібито погодились з його твердженням", - йдеться в тексті петиції.

Автори і підписанти петиції просять Зеленського внести як невідкладний проект закону України, згідно з яким запропонувати ВР внести до ст. 67 закону України "Про ринок електричної енергії" норму наступного змісту: "Увесь обсяг електричної енергії, імпортованої з держав, що не є сторонами Енергетичного Співтовариства, продається виключно на ринку "на добу наперед" та балансуючому ринку".
 

новини партнерів

17 листопада, 2019 неділя

17 листопада, 2019 неділя

16 листопада, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати