live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Церква Греції збереться на позачерговий Собор розглянути питання про визнання автокефалії ПЦУ


фото: wikipedia
Позачерговий Собор ієрархів Церкви Греції відбудеться 12 жовтня, у суботу, і розгляне тему "Інформація про Автокефальну Церкву України"

Про це повідомив архієпископ Євстратій Зоря на своїй сторінці у Facebook.

7 жовтня 2019 року Блаженнійший Архієпископ Афінський і всієї Еллади Ієронім ІІ підписав відповідне розпорядження.

"Як відомо, цього тижня у Афінах відбудеться чергове засідання Собору ієрархів Церкви Греції, яке завершиться 11 жовтня. Серед переліку тем засідання не було жодної, пов'язаної з Україною, тому промосковські інформаційні ресурси поспішили повідомити, що "питання про визнання автокефалії ПЦУ Собор Грецької Церкви не розглядатиме". Як це є стандартним для таких ресурсів, вони поспішили бажане видати за дійсне", - зазначив Євстратій Зоря.

Він зауважив, що, справді, на черговій сесії Собору ієрархів питання не розглядатиметься. Але одразу наступного дня Глава Собору і Предстоятель Церкви Греції Блаженнійший Архієпископ Ієронім скликає позачергове засідання - обравши таку форму задля дотримання певних процедурних традицій.

"Слід нагадати, що "українське питання" вже було заслухане Постійним Синодом Церкви Греції, який взяв до відома звіти двох синодальних комісій щодо питання української церковної автокефалії. Обидва звіти були позитивними. За підсумками слухань Синод констатував, що Вселенський Патріарх має право проголошувати автокефалію Помісних Церков (в той час як РПЦ наполягає, що необхідно це робити лише за наявності згоди всіх Помісних Церков, маючи на увазі, насправді, неможливість проголосити автокефалію без згоди Московського Патріархату)", - зазначив архієпископ.

Також Синод констатував звичайне право Архієпископа Афінського вирішувати питання, пов'язані з появою нової автокефальної Церкви - тобто спосіб та порядок входження з нею у відносини, як з Церквою-Сестрою, включення імені Предстоятеля для поминання у Диптиху тощо.

Він наголошує, що слід очікувати, що таку саму підтримку питання отримає і від Собору ієрархів Церкви Греції.

 

новини партнерів

28 листопада, 2020 субота

28 листопада, 2020 субота

27 листопада, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати