"Промисловий безвіз": Кулеба назвав умови приїзду оціночної місії ЄС

Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба заявив, що "промисловий безвіз" створить нові шляхи для постачання українських товарів на європейські ринки, і в разі плідної підготовчої роботи оціночна місія ЄС може прибути вже у першій половині 2020 року

Про це повідомляє урядовий портал.
 
"Щодо "промислового безвізу": ми прямуємо до цієї мети. У фокусі нашої уваги, зокрема, невеликий виробник, який зможе експортувати свою продукцію в ЄС", – заявив Кулеба.
 
Віцепрем’єр-міністр пояснив, що "промисловий безвіз"  - відкриття цілих ринків ЄС для нехарчових товарів. 
"Якщо ми виконаємо до кінця року власну домашню роботу, ухвалимо необхідне законодавство, ЄС орієнтовно у першій половині наступного року має надіслати оціночну місію. Вони ще не дали добро на відправку такої місії: обережність зумовлена їхніми власними економічними інтересами, але ми ведемо перемовини", – розповів Кулеба.
 
Дмитро Кулеба переконаний, що вигоду отримає малий та середній український бізнес.
 
"Процес досягнення "промислового безвізу" досить непростий. Вже багато зроблено. Мусимо розуміти, що це не менш складна історія, ніж досягнення угоди про звичайний безвіз. Але ми серйозно налаштовані нею займатися", – додав він.
 
Довідка. Угода про асоціацію України та ЄС передбачає перспективу укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції (ACAA, або так званий «промисловий безвіз»). Спочатку АСАА може охоплювати один або кілька секторів, з поступовим розширенням на всі передбачені в Угоді 27 секторів. Потенційно ACAA може охопити до п’ятої частини українського експорту до ЄС, передусім продукцію машинобудування, полегшивши торгівлю і піднявши імідж української продукції на глобальних ринках. Наразі виконана Україною підготовча робота (гармонізація законодавства, інфраструктури якості та ринкового нагляду з нормами ЄС) дозволяє укласти ACAA як мінімум у трьох секторах.